Лукашенко і Назарбаєв не хочуть бути васалами Путіна в Євразійському союзі - Die Zeit

Поділитися
Лукашенко і Назарбаєв не хочуть бути васалами Путіна в Євразійському союзі -  Die Zeit ЄврАзЕС Путіна не працює. Ілюстрація. © yerkramas.org
Оглядач пише, що міжнародний проект Росії від початку слабкий і не спроможний конкурувати з Євросоюзом.

З 1 січня 2015 року офіційно почав існувати Євразійський союз, до якого увійшли кілька пострадянських країн. Однак на Заході не надали цьому суттєвого значення, і не безпідставно. ЄврАзЕС надто слабкий економічно і роздріблений політично, щоб виконувати свою головну роль, згідно із задумом Володимира Путіна – протистояти Євросоюзу.

Про це сьогодні пише німецьке видання Die Zeit. Оглядач звертає увагу на кількість населення і ВВП кожної країни-учасниці новоствореного Євразійського союзу.

Найбільшою з них є Росія з розміром економіки в 2 трильйони доларів і 140 мільйонами населення. В Білорусі живе 9,5 мільйонів мешканців, а її ВВП становить 72 мільярди доларів, населення Казахстану налічує 14 мільйонів, а ВВП – 178 мільярдів доларів, а у Вірменії, яка в останній момент відвернулася від ЄС на користь ЄврАзЕС, живе 3 мільйони людей, а ВВП країни становить 10 мільярдів доларів.

Оглядач зауважує, що населення проекту Путіна не дотягує навіть до третини кількості мешканців ЄС. А економіка Євразійського союзу становить лише одну шосту частину від європейської.

"З Україною нове об'єднання мало б кращий вигляд. Однак всі зусилля Путіна залучити її до об'єднання не мали успіху", - йдеться в статті.

Автор зауважує, що провал Євразійського союзу полягає не лише в економічних показниках, а й в політичній роздрібненості. Президент Білорусі Олександр Лукашенко і його казахський колега Нурсултан Назарбаєв не дуже хочуть бути васалами Володимира Путіна в новому об'єднанні.

Ні Казахстан, ні Білорусь не підтримали санкції Росії, які вона запровадила проти країн Заходу у відповідь на економічні обмеження, введені через агресію проти України. До того ж, білоруський лідер виступив проти анексії Криму і навіть запропонував Росії "віддати більшу частину своєї території Монголії".

Читайте також: У Євразійському союзі хочуть відмовитися від долара і євро - ЗМІ

Нурсултан Назарбаєв теж не підтримав військову агресію проти України. Хоча у нього є причини побоюватися, що Кремль несподівано вирішить вчинити з його країною так само. Оскільки Путін вже заявляв, що Назарбаєв "створив країну там, де її ніколи не було". До того ж Кремль пояснив анексію Криму захистом російськомовного населення в Україні. А такі громадяни в Казахстані становлять третину населення.

Тому Назарбаєв наполягав на тому, щоб була можливість виходу з ЄврАзЕС. До того ж, слово "економічний" у назві об'єднання з'явилося саме через наполягання президента Казахстану, який підкреслював, що політичної інтеграції не буде.

Таким чином, ЄврАзЕС Путіна вже не здатен конкурувати з Євросоюзом. Однак, на думку автора, у разі вирішення конфлікту в Україні і нормалізації відносин, об'єднання пострадянських країн може стати економічним партнером Європи.

"Якщо союз не буде закритим від Заходу, можливе створення єдиного ринку від Лісабону до Курильських островів", - припускає оглядач.

Існують також побоювання, що ЄврАзЕС - це спроба Росії повернути СРСР. У свою чергу президент Нурсултан Назарбаєв назвав "безмозким" того, хто виступає за відтворення СРСР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі