Країни-члени Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) мають намір відмовитися від взаємних розрахунків у доларах і євро. Замість цього будуть проводитися розрахунки в національних валютах країн-членів організації.
З проекту концепції розвитку платіжних систем на території ЄАЕС, представленому 28 листопада в Казані, випливає, що перехід на розрахунки в національних валютах країн-членів організації (російські і білоруські рублі, тенге і драми) повинен відбутися до 2025-2030 років, повідомляють "Известия".
Як зазначає голова ради директорів Національного платіжного ради (НПР) Олександр Муричев, передбачається створення інфраструктури загального платіжного простору країн-учасниць, яка дозволяла б проводити взаємні розрахунки за допомогою національних платіжних карток.
Використання доларів і євро в товарному обороті між країнами ЄАЕС, за словами Мурычева, підвищує залежність організації від інших країн.
"Адже у будь-якій подібній угоді так чи інакше беруть участь західні банки, в яких відкриті доларові або євро-рахунки контрагентів. Для вирішення даної проблеми необхідно успішно поєднувати заходи адміністративного впливу та економічного стимулювання. Наприклад, заборонити розрахунки між в доларах і євро", - підкреслив голова ради директорів НПС.
29 травня 2014 року Росія, Білорусь і Казахстан підписали договір про Євразійському економічному союзі. У жовтні до союзу приєдналася Армерія.
Робота над договором була розпочата у листопаді 2011 року на першому саміті Вищої Євразійської економічної ради. Тоді президенти РФ, Білорусі і Казахстану прийняли декларацію про євразійську економічної інтеграції, яка стала "дорожньою картою" розвитку інтеграційної взаємодії.