Німецький журналіст і експерт, що спеціалізується з проблем інтернету, Ендрю Блум вважає абсурдними побоювання того, російські підводні човни можуть знищити трансатлантичні волоконно-оптичні кабелі, через які здійснюється практично всі інтернет-сполучення між США і Європою, пише німецька газета Die Zeit.
Напередодні видання The New York Times повідомило з посиланням на американських військових і представників розвідки США, що російські підводні човни і кораблі-шпигуни агресивно діють поблизу важливих підводних кабелів, які забезпечують майже весь глобальний інтернет.
"Інтернет в цілому не є тендітним. Кабелі, звичайно, вразливі, але мережі, які всі разом дають інтернет, створені дублюючим методом. По дну Атлантики прокладено від 12 до 20 оптоволоконних кабелів, і кожен може стати дублером іншого", - говорить Блум.
Він додав, що подібні кабелі все одно виходять з ладу кожні півроку або кожні два роки. "Навіть, якщо хтось зашкодить кілька трансатлантичних кабелів, дані можуть піти по більш довгому шляху через Тихий океан", - стверджує він.
При цьому він запевнив, що супутникові космічні супутники зв'язку навряд чи зможуть замінити собою знищені кабелі. Такі супутники представляють важливість для військових тому, що пошкодити їх набагато складніше. "Але в комерційній сфері вони не використовуються для передачі даних між містами. Так що, якщо хтось і переріже всі десять кабелів між Франкфуртом і Нью-Йорком, то, наскільки мені відомо, супутникового сполучення, яке могло б замінити їх, не існує, оскільки від 90 до 95% всієї комунікації здійснюється через кабелі", - резюмує він.
Видання NYT також повідомляло, що в минулому місяці російське судно "Янтар", яке обладнане двома глибоководними апаратами, повільно прямувало від Східного узбережжя США у бік Куби, де прокладено один із найважливіших підводних кабелів. Представники ВМС Сполучених Штатів підкреслили, що глибоководні апарати "Бурштину" здатні перерізати кабелі на великій глибині.
22 жовтня, командувач ВМС США адмірал Джон Річардсон заявив, що НАТО має переглянути свою військово-морську стратегію на тлі активізації операцій ВМС Росії та інших загроз.
На початку липня в командуванні НАТО закликали посилити військово-морські сили (ВМС) Альянсу в якості відповіді на "зухвалі" і "агресивні" дії Росії. Останнім часом військовий флот НАТО в основному брав участь у діях проти терористів і піратів, але тепер настав час протистояти військовим амбіціям РФ, зазначили учасники конференції з питань майбутніх викликів для флоту Альянсу в Лондоні.