Про це на сторінках The Times пише аналітик Том Коглан, зауважуючи, що спочатку США не змогли передбачити вторгнення Росії в Сирію. Потім під сумнівом опинився американський вплив на весь регіон Близького Сходу, коли Москва, Дамаск, Тегеран і Багдад домовилися обмінюватися даними розвідки.
Іракські депутати від шиїтських сил почали вимагати від прем'єр-міністра країни Хайдера Аль-Абадеї звернення до Росії з проханням розширити географії авіаударів по позиціях "Ісламської держави" і на Ірак. Вони підкреслили, що американські бомбардування нічого не дали.
І тепер США нарешті почали відповідати. У вівторок генерал Джозеф Данфорд вирушив в автономію Курдистан, а тоді вже і в Багдад. У Вашингтоні заявили, що "перезавантажують" свою стратегію і планують завдати удари на різних фронтах. Наразі не відомо, чи США дійсно збираються відправити війська в Ірак.
"Вчорашній рейд став операцією, яка поставила під загрозу життя американців заради іракців. Це дуже важливе послання. Йдеться також про американський престиж перед російським викликом і визнання того, що попередня стратегія не працювала", - йдеться в статті.
Америка витратила 20 мільярдів доларів на сили безпеки Іраку, але не схоже, щоб вони могли побороти "Ісламську державу", в той час як в конфлікт почали втручатися сумнівні бойовики, яких підтримує Іран.
Зовнішня політика президента Барака Обами передбачала, що потрібно тримати дистанцію у питанні "Ісламської держави" і сирійської громадянської війни і при цьому добитися успіху на переговорах з Іраном щодо його ядерної програми. Тепер цього не достатньо.
В цей же час, США можуть перестати підтримувати Багдад у разі операції Росії на території Іраку. У свою чергу, міністр оборони і прем'єр-міністр Іраку запевнили Джозефа Данфорда, що Багдад на даний момент не розглядає можливість участі РФ у військовій операції на території Іраку, додавши, що і Росія не зверталася з подібною пропозицією.
Прем'єр Іраку Хайдер аль-Абаді 1 жовтня заявив, що "буде вітати" удари авіації РФ по позиціях "Ісламської держави" в Іраку. 6 жовтня спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко сказала, що Росія готова розглянути можливість участі у військовій операції проти Іраку ІД.
На початку жовтня також повідомлялося, що Ірак може попросити Росію про авіаудари, спрямовані на терористичне угрупування "Ісламська держава", на іракській території найближчим часом. Таку заяву зробив глава оборонного комітету парламенту Іраку Хакіма аль-Замілі.