Росія може не виконати до 1500 рішень ЄСПЛ

Поділитися
Росія може не виконати до 1500 рішень ЄСПЛ Серед даних рішень є й такі резонансні, як можливість голосувати для ув'язнених та присуджена ЄСПЛ компенсація в 1,9 млрд євро акціонерам ЮКОСа © eu2013.lt
РФ займає третє місце в світі за невиконання рішень ЄСПЛ.

Ухвала Конституційного суду (КС) Росії про те, що рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) можуть виконуватися на території РФ лише у разі, якщо вони не суперечать конституції російської, може спричинити за собою невиконання до 1474 рішень ЄСПЛ.

Серед даних рішень є й такі резонансні, як можливість голосувати для ув'язнених та присуджена ЄСПЛ компенсація в 1,9 млрд євро акціонерам ЮКОСа.

"У разі якщо в Європі погодяться з позицією Конституційного суду, ми як адвокати можемо вже не звертатися в ЄСПЛ, намагаючись оскаржити російське рішення. Якщо ж з позицією КС не погодяться, це буде вже розгляд на міжнародному рівні", - сказав віце-президент Федеральної палати адвокатів Росії Владислав Гриб.

За його словами, РФ все ж не є лідером за невиконання рішень ЄСПЛ.

"На першому місці Італія (2622 рішення), на другому - Туреччина (1,5 тисячі рішень), на третьому - Росія", - говорить віце-президент Федеральної палати адвокатів РФ.

Читайте також: ЄСПЛ визнав Росію винною в зникненні безвісти трьох солдатів в часи війни в Чечні – Der Spiegel

Росія відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо виплати 1,8 мільярдів доларів інвесторам нафтової компанії ЮКОС. "Ми не впевнені, що Росія взагалі зможе виконати цей вирок. Крім того, ми звернули увагу на те, що в статуті ЄСПЛ не передбачено примусової процедури виконання його вироків", - сказав міністр юстиції РФ Олександр Коновалов.

Детальніше про судових дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мигер, Шрі Маджийсия "Юкос: продовження саги" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

На початку липня Грузія зажадала від Росії виплатити 70, 3 млн. євро компенсації. Мова йде про міждержавному позові проти РФ, який виграла Грузія в 2014 році в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). ЄСПЛ в минулому році Москви зобов'язав виплатити Тбілісі матеріальну компенсацію, але її обсяг повинні були узгодити самі сторони протягом 12 місяців шляхом прямих переговорів. Однак, як стверджує Грузія, Мін'юст РФ не співпрацював з грузинською стороною з цього питання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі