Про це сьогодні пише видання The Telegraph, нагадуючи, що Кіршнер хоче, щоб британці віддали її країні Фолклендські острови, а Путін вважає Лондон "двигуном" санкцій Євросоюзу, які були введені через російське військове вторгнення в Україну. Тож інтереси двох лідерів перетинаються.
Путін минулого року влаштував собі турне по країнах Південної і Центральної Америки на фоні найбільшого загострення відносин із Заходом з часів закінчення Холодної війни. За допомогою зв'язків з Бразилією, Кубою і Аргентиною Кремль хоче показати, що він переживе економічну кризу, оскільки в нього є партнери за межами Європи і Північної Америки.
Видання пише, що існують чутки про те, що Росія збирається передати Аргентині 12 бомбардувальників великої дальності польоту. За це Буенос-Айрес буде постачати Москві яловичину і інші продукти, щоб обійти санкції Заходу.
Великобританія нещодавно оголосила про наміри витратити 270 мільйонів доларів на посилення військової присутності на Фолклендських островах. Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що підтвердження інформації про передачу російських винищувачів Аргентині поки немає.
"Але це загроза і ми повинні на неї відповісти", - сказав Феллон.
В Аргентині і Росії заперечують про існування будь-яких домовленостей у військовій сфері. Однак на сьогодні відомо, що під час візиту в Москву Кіршнер і Путін збирається підписати угоди щодо торгівлі, військової співпраці, а також спільної роботи у сфері енергетики. Зокрема, "Газпром" збирається укласти угоду з аргентинською нафтовою компанією YPF, щоб залучити інвестиції в енергетичну сферу.
Президент Аргентини вже раніше демонструвала свою прихильність до Москви. Зокрема, вона виправдовувала анексію Криму військами Росії. Вона нагадала, що Захід, як і Київ, не хоче визнавати сумнівний "референдум" під дулами автоматів на українському півострові, результатами якого Москва пояснює анексію Криму.
Хоча в 2013 році Лондон провів референдум на Фолклендських островах, під час якого без погроз розправи з боку британських військових 99% мешканців висловилися за те, щоб лишитися у складі Великобританії. Але різниця в цих двох голосуваннях не цікавить Кіршнер і вона звинувачує Захід у "подвійних стандартах".
Путін, у свою чергу, висловлював свою підтримку Аргентині в суперечці з Великобританією щодо Фолклендських островів. Швидше за все, він підтвердить це під час зустрічі з Кіршнер. Президент Аргентини не єдина, хто намагається посилити відносини з Росією через свої суперечки з Заходом.
Новий прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас також намагається розіграти "російську карту", вимагаючи від ЄС поступок щодо боргів. Але видання The Telegraph писало, що грошей Путіна не вистачить на порятунок Греції від дефолту. Поїздка грецького прем'єра Алексіса Ціпраса в Москву на початку цього місяця дала привід говорити про те, що російський президент Володимир Путін запропонує Греції взяти участь у газовому проекті "Турецький потік".
Але, як писала німецька газета Die Welt, угода Росії і Греції з будівництва "Турецького потоку" безглузда.