Російська авіація активно використовується Іраном для поставок зброї до Сирії, повідомляє Fox News з посиланням на власні джерела.
Видання зазначає, що літаки були помічені раніше на злітній смузі російської авіабази в сирійській провінції Латакія.
Джерела уточнюють, що польоти не були зареєстровані, і порушували відразу дві резолюції Ради Безпеки ООН, що накладають збройне ембарго на Іран.
Перевезення іранської зброї російською стороною координуються командиром спецпідрозділу "ель-Кудс" Кусемом Сулеймані, який спеціалізується на реалізації військових і таємних операцій за межами Ірану.
Також повідомляється, що іранська громадянська авіакомпанії Mahan Air кілька разів на день перевозить військовий персонал з Тегерана в Латакію.
За інформацією, якою володіють джерела видання, президент РФ Володимир Путін і міністр оборони Сергій Шойгу обізнані про використання російських транспортних літаків Іраном для доставки зброї в Сирію.
Раніше повідомлялося, що Іран в обхід санкцій через посередників купує зброї у Китаю. Крім того, Іран сам виробляє розроблене в Китаї озброєння за ліцензією.
Конфлікт у Сирії отримав нові форми після початку повітряної військової операції Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку. Країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
У середині жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран відправив у Сирію військовослужбовців у кількості 2 тисяч солдатів. Метою надсилання було проведення спільних операцій при повітряної підтримки російської авіації.
Видання The Wall Street Journal писала, що у Росії та Ірану різні плани на Сирію. Для Москви, сирійська війна "вписується" в її глобальну стратегію створення "багатополярного" світу, в якому Росія має намір стати однією з ключових держав, у той час як США будуть втрачати своє лідерство.
Іран прагне підтримати національні сили оборони, а не сирійську армію. Іранські офіційні особи відкрито закликають до зміни режиму в Саудівській Аравії та інших монархіях Перської затоки, не кажучи вже про ліквідацію держави Ізраїль.