Росія заборонила крихітну благодійну організацію за «диверсію» будівництва великого газопроводу

Поділитися
Росія заборонила крихітну благодійну організацію за «диверсію» будівництва великого газопроводу © little_klein/unsplash
Генпрокуратура РФ назвала діяльність The Altai Project такою, що завдає шкоди її економіці.

Генпрокуратура Росії визнала «небажаною» невелику американську благодійну організацію The Altai Project, звинувативши її у «саботажі» будівництва величезного газопроводу, повідомляє Reuters.

У відомстві вважають, що ключовим напрямком роботи організації, яка захищає дику природу та підтримує корінні народи, є «саботування будівництва газопроводу «Сила Сибіру – 2».

На думку прокуратури, The Altai Project «завдає економічної шкоди РФ, діє на користь іноземних підприємств та навмисне намагається обмежити конкурентоспроможність російських компаній».

«Таким чином діяльність іноземної неурядової організації The Altai Project явно виходить за рамки декларованих цілей і завдань. Формально виступаючи за охорону природи, вона втручається у внутрішні справи РФ, може завдати шкоди безпеці Росії в економічній сфері», — заявили у відомстві.

Проект газопроводу призначений для доставки 50 млрд кубометрів природного газу на рік з Росії в Китай через Монголію.

Дженніфер Кастнер, директорка  The Altai Project, назвала звинувачення абсурдними, але сказала, що це було лише питанням часу.

Як йдеться на сайті проєкту, організація підтримувала місцеві кампанії у проміжку між 2009 і 2015 роками, щоб домогтися зміни маршруту трубопроводу з Алтаю.

Але, за словами Кастнер, останніми роками її організація не проводила кампанії з цього питання, оскільки запланований маршрут більше не перетинає цю територію.

Наразі діяльність неурядової організації зосереджена на захисті природних ресурсів, дикої природи та культури регіону Великого Алтаю, включаючи частини Монголії, Казахстану та Китаю. Її проекти включали, зокрема, збереження снігових барсів і рідкісних хижих птахів.

Кастнер додала, що вона є єдиним співробітником, який працює повний робочий день, і благодійна організація має скромний бюджет: за останні два десятиліття вона виплатила регіону понад 1 мільйон доларів.

«Ми просто надаємо підтримку громадам у тому, щоб вони вели власну екологічну активність і захищали власні культури», — сказала вона в телефонному інтерв’ю виданню.

Про заборону Дженніфер Кастнер дізналась від журналістів.

«Звичайно, це абсурд, але це абсурд у жахливий, руйнівний спосіб. Все, що вони роблять — завдає шкоди їх культурній і природній спадщині», — сказала вона. 

Раніше Генпрокуратура Росії раніше визнала «небажаними організаціями» міжнародну неурядову організацію Світового фонду дикої природи (WWF) та міжнародного екологічного фонду Greenpeace.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі