Як повідомляє RFE/RL, в російські компанії повідомили, що саме Пекін почав споруджувати свою ділянку ГТС. Будівельні роботи розпочалися минулого тижня.
В "Газпромі" також заявили, що переговори про так званий "західних шлях", який сполучить російські родовища зі споживачами в КНР, просуваються "хорошими темпами".
Минулого року Росія і Китай підписали угоду про поставки газу на 400 мільярдів доларів. При цьому для виконання угоди потрібно спорудити нову ГТС "Сила Сибіру". На його будівництво лише Росія повинна витратити 55 мільярдів і витратити значні кошти на розробку нових родовищ. Це дуже складно в умовах глибокої фінансової кризи в Росії.
В цей же час, російська сторона намагається почати будівництво нової ГТС для продажу газу Європі. Зокрема, "Газпром" обіцяє грекам фінансову допомогу в будівництві "Турецького потоку".
Поки переговори по будівництву амбітного російського газового проекту йдуть не надто успішно. 27 травня Македонія, претендує на членство в ЄС, заявила про готовність взяти участь у російському газопроводі "Турецький потік" у разі, якщо РФ і Євросоюз зможуть домовитися щодо проекту.
До цього міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йілдіз заявив, що Туреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік". Взамін за підсумками будівництва Російська Федерація і Туреччина створять спільну компанію для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.