Македонія, яка претендує на членство в ЄС, заявила про готовність взяти участь в російському газопроводі "Турецький потік" в разі, якщо РФ і Євросоюз зможуть домовитися щодо проекту, заявив прем'єр-міністр країни Нікола Груєвський в інтерв'ю місцевому порталу Press24.
"Наша позиція, що, коли Брюссель і Москва досягнуть угоди щодо цього проекту, ми будемо брати в ньому участь. Ми - країна, яка націлена на участь в Євро-Атлантичному співтоваристві, і при прийнятті рішень, які мають стратегічне значення, керуємося цією метою", - сказав він.
Прем'єр-міністр Македонії зазначив також, що в перспективі 10 років у країни немає проблем з наявністю газу, однак з урахуванням потенціалу зростання споживання, зокрема, електроенергетики, потрібні нові джерела. Зараз, за його словами, країна, затиснута між Болгарією, Грецією, Албанією та Сербією, вибирає трьох: двох газопроводів з території Греції - від LNG-терміналу в Афінах, а також від газопроводу TAP, який буде постачати газ з Азербайджану в Європу.
Третій можливий джерело - відвід від газопроводу, який пов'язує Румунію, Болгарію і Туреччину. Зараз цей газопровід вже є, і за допомогою нього Македонія отримує газ із Росії транзитом через Україну.
Раніше Єврокомісія за результатами стрес-тесту на випадок найгіршого варіанту - припинення поставок російського газу з РФ визначила, що Болгарія, яка входить в ЄС, повинна буде забезпечити поставку газу в Македонію навіть у разі дефіциту поставок (країна споживає незначні близько 50 млн кубометрів на рік).
Македонія не входить в Євросоюз, але є кандидатом на вступ.
Днями міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йилдиз в інтерв'ю турецькому телеканалу TRT Haber заявив, що Туреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу. Натомість за підсумками будівництва Російська Федерація і Туреччина створять спільну компанію для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.