Роль Росії як надійного експортера зброї була підірвана після її вторгнення в Україну та введення міжнародних санкцій, заявляють аналітики Міністерства оборони Великої Британії.
За їхніми словами, частка Росії на міжнародному ринку зброї зменшувалася ще до вторгнення.
«Тепер, зіткнувшись із суперечливими вимогами, Росія майже напевно віддасть пріоритет розгортанню нововиробленої зброї власними силами в Україні, а не постачанню експортним партнерам», - кажуть у британській розвідці.
Також дефіцит компонентів впливає на виробництво обладнання для експорту, наприклад, бронетехніки, ударних гелікоптерів і систем ППО
Крім того, зазначають експерти, здатність Росії надавати послуги підтримки існуючих експортних контрактів, такі як забезпечення запасними частинами та технічне обслуговування, ймовірно, буде серйозно порушена принаймні протягом наступних трьох-п’яти років.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 2 February 2023
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) February 2, 2023
Find out more about the UK government's response: https://t.co/9fAjCUB3J7
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/b8uh2GQxgk
Хоча Росія хвалиться наявністю великого збройного арсеналу, однак з осені вона закупає дрони-камікадзе у Ірану, яким атакує українські міста.
Також Російська Федерація все ще хоче отримати від Ірану балістичні ракети, проти яких на разі безсилі Повітряні сили України