Росія планує анексувати Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області України в їхніх адміністративних кордонах.
У «договорах про приєднання», які президент РФ Владімір Путін вніс на ратифікацію до парламенту, йдеться про те, що «межі території визначаються кордонами, що існували на день її утворення і день прийняття до Російської Федерації (цієї датою в РФ вважають 30 вересня – ред.)».
У «договорах» також стверджується, що частина адміністративного кордону Луганської, Запорізької і Херсонської областей після анексії має стати «державним кордоном РФ».
«Кордон області, яка пов'язана з територією іноземної держави, є державним кордоном РФ», - стверджується в них.
На сьогодні Росія повністю не контролює жодну з чотирьох областей. Тим часом українська армія просувається у Донецькій і Херсонській областях, звільняючи українські землі. А деокупація Лимана уможливлює контрнаступ ЗСУ на Луганщині.
Проте Путін оперативно передав пакет документів про приєднання українських територій на розгляд Конституційного суду РФ. Суд схвалив документи. Ратифікацію «договорів» обома палатами російського парламенту заплановано на 3-4 жовтня.
Спроба швидкої анексії територій України, за логікою Путіна, має переконати світ у серйозності його намірів застосувати ядерну зброю, вважає науковець Фонду Карнегі Алєксандр Баунов.
«Їхнє твердження просте: «Багато хто не вірив, що ми вторгнемося в Україну чи анексуємо ще більшу територію, але ми це зробили. Тепер ви не вірите, що ми використовуємо ядерну зброю. Але ми не блефуємо», - вважає Баунов. Але якщо плани вторгнення Росія приховувала та заперечувала, то у випадку з ядерними погрозами робить навпаки.