У Росії визнали «своїми громадянами» мешканців чотирьох регіонів України

Поділитися
У Росії визнали «своїми громадянами» мешканців чотирьох регіонів України
Агресор чинить моральне насильство над тими, хто залишався вірним Україні упродовж восьми років окупації Донбасу.

У Росії заявили, що всі люди, які мешкають у Донецькій, Луганській, Запорізькій і Херсонській областях України, визнаються «громадянами РФ» з 30 вересня.

«Громадяни України, «ДНР» і «ЛНР», а також особи без громадянства, які постійно проживають на цих територіях, визнаються громадянами Російської Федерації», - йдеться у «договорах» про «входження» українських регіонів до складу РФ.

Протягом місяця ті, хто захоче зберегти «інше громадянство» у себе або своїх неповнолітніх дітей, або залишитися особами без громадянства, мають повідомити про це.

Дія так званого громадянства «Л-ДНР» на окупованих територіях припиняється з 30 вересня, власники паспортів квазіреспублік почнуть отримувати паспорти РФ. Російські паспорти також продовжать видавати мешканцям Запорізької і Херсонської областей.

«Ті, хто набув громадянство РФ до дня прийняття «республік» до складу Росії, постійно проживали або раніше постійно проживали на їх території та ті, хто має громадянство України, автоматично визнаватимуться громадянами РФ», - повідомляють росЗМІ.

Дії РФ – моральне насильство над тими, хто залишився вірним Україні, але не може виїхати на підконтрольну територію.

«Ось що вигадали. Що ж нам робити? Директорка і раніше говорила: "На звільнення без паспорта РФ". А тепер точно звільнять. Як все дістало...», - розповідає ZN.UA мешканка одного з міст окупованої частини Донеччини.

Виїхати та кинути хворих батьків українка не може. Знайти роботу на окупованій українській території без паспорта РФ також непросто.

Примусова паспортизація у регіонах, захоплених Росією вісім років тому, виходить на новий рівень. І це лякає проукраїнських мешканців, яким вдавалося ухилятися від отримання російського паспорта. «Тепер в очах влади ми будемо зрадниками?», - запитується наша співрозмовниця.

Кампанію паспортизації жителів Донеччини та Луганщини Росія розпочала задовго до оголошення анексії цих територій. Україна неодноразово наголошувала, що з розумінням ставиться до отримання документів держави-агресора, коли йдеться про виживання в окупації, і не вважає їхніх власниками колаборантами та зрадниками.

Імовірно, зі спробою РФ офіційно приєднати українські території, позиція влади не зміниться.

Чи існує стандартна технологія окупації, яку реалізовує Росія на різних територіях України? Як відрізнити виживання від колабораціонізму? І як державі зберегти довіру жителів тимчасово окупованих територій і не допустити прірви між тими, хто був у окупації, і тими, хто її уникнув? Читайте в матеріалі Олександра Клюжева і Анатолія Бондарчука  «ОКУПОВАНІ. Як змінюються жителі ТОТ і чому час має значення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі