Росія «випробовує» Байдена військовою активністю поблизу України — The Washington Post

Поділитися
Кремль «проводить тест» на прихильність Байдена до України.

Адміністрація президента США Джо Байдена зіштовхнулася із першим серйозним випробуванням з боку Росії. Америка застерігає Москву від будь-якого агресивного використання військової сили, однак Кремль нарощує військову потужність вздовж східного кордону України. Саме тому війська США привели в повну бойову готовність, адже конфлікт між Росією та Україною загострюється, пише The Washington Post.

"Ми дуже стурбовані нещодавньою військовою активністю Росії вздовж українського кордону, у тому числі порушенням режиму припинення вогню на сході України, унаслідок чого загинули чотири українські солдати та двоє були поранені», -  кажуть в адміністрації США.

Росія оголосила про проведення військових навчань у регіоні, тим часом танки та інша важка військова техніка збирається поблизу кордону України. Саме тому виникають підозри, що це можуть бути не просто військові навчання.

"Ми сигналізуємо про те, що США знають про військову активність Росії", - каже один із представників адміністрації. За його словами, заступники комітету Ради національної безпеки США провели засідання, щоб проаналізувати ситуацію, а радник із питань національної безпеки Джейк Салліван зателефонував своїм українським, німецьким та британським колегам. На четвер заплановане засідання Північноатлантичної ради НАТО.

Тим часом Росія звинуватила Україну у загостренні конфронтації.

“Ми висловлюємо занепокоєння, що українська сторона може вдатися до провокацій, які призведуть до війни", - заявив у середу прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Голова Об'єднаного комітету штабів генерал Марк Міллі зателефонував російським та українським колегам, генералу Валерію Герасимову та генерал-лейтенанту Руслану Хомчаку, у середу. Поки що представники Пентагону бачать докази проведення навчальної операції, а не підготовку до вторгнення, але тим не менше, американські військові пильно стежать за ситуацією.

«Ми не прагнемо переробити наші відносини з Росією і не хочемо спровокувати ескалацію. Наша мета - зупинити дії, які ми вважаємо неприйнятними, одночасно домагаючись стабільності. Але якщо Росія планує підвищувати напругу, ми готові до цього", - сказав чиновник адміністрації Байдена. За його словами, США готові надати швидку допомогу Україні та запровадити санкції проти Кремля за потреби.

Напруга на кордоні з Україною загострилася саме тоді, коли президент Росії Володимир Путін зіштовхнувся з найбільшою внутрішньою критикою за останні кілька років. Значна частина цієї критики зосереджена на ситуації з опозиційним політиком Олексієм Навальним, арешт якого викликав протести в багатьох містах Росії.  

Путін, імовірно, сподівався, що ув'язнення Навального нівелює цю політичну проблему, але все лише загострюється. Петицію із закликом до подальших протестів підписали 360 тисяч прихильників Навального, організатори демонстрацій сподіваються зібрати 500 тисяч підписів перед тим, як знову вийти на вулицю.

Елементи нинішньої військової активності Москви нагадують те, як Росія готувалася до минулого вторгнення в Україну в 2014 році, коли Путін зіштовхнувся із внутрішньою критикою. Окрім ситуації навколо Навального, деякі росіяни зараз звинувачують Путіна в корупції та млявій реакції на пандемію коронавірусу.

Санкції проти російського нафтового сектору дають певний ефект, блокуючи доступ до необхідних західних технологій. Наприклад, протягом останніх місяців Росія намагалася збільшити обсяги виробництва в деяких галузях, але дохід продовжує скорочуватися через дефіцит сучасного обладнання.

Жорстка політика адміністрації Байдена відносно Росії цього тижня є яскравим прикладом того, як Білий дім і Державний департамент намагаються стабілізувати зовнішню політику США, що постраждала за роки президенства Дональда Трампа. Основною частиною нової американської стратегії є відновлення союзів - з країнами НАТО, коли йдеться про конфронтацію з Росією, і з такими ключовими азіатськими союзниками, як Японія, Індія та Австралія у конкуренції з Китаєм.

Байден намагався сигналізувати про більш жорстку позицію щодо Росії ще з моменту вступу на посаду. Майже одразу ж після інавгурації він наказав чітко з’ясувати роль Росії в агресивній хакерській атаці, яка торкнулася багатьох американських компаній та державних установ.

"На відміну від попередньої адміністрації, ми готові притягнути Росію до відповідальності за низку злочинних дій, які вона здійснила", - заявив Салліван.

Протягом перших місяців роботи нової адміністрації США деякі країни почали вдаватися до «стратегічних провокацій», таким чином «тестуючи» президента Байдена. Головний дипломат Китаю вступив у суперечку із американським держсекретарем Ентоні Блінкеном на першій офіційній зустрічі. Іншими словами, дипломатія - стала «контактним видом спорту».

Ситуація в Україні відрізняється тим, що вона потенційно включає цілком реальну військову загрозу. Росія нарощує свою збройну потужність поблизу українського кордону в той час як США надають військову підтримку Україні. Військова активність цього тижня показала, що сторони прораховують свої дії, резюмує видання.

Нагадаємо, що 26 березня, близько 13:45 російські війська обстріляли позиції українських воїнів поблизу селища Шуми. В результаті загинули четверо захисників України - загинули підполковник Сергій Коваль, а також Сергій Барнич, Максим Абрамович і Сергій Гайченко. Ще два бійці ВСУ отримали поранення.

Після цього міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світову спільноту рішуче засудити Росію за ескалацію бойових дій в Донбасі.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв обговорити загострення в зоні ООС з лідерами нормандської четвірки.

Перший президент України Леонід Кравчук ініціював екстрене засідання Тристоронньої контактної групи, констатувавши, що мова йде про серйозне загострення, і Росія не зупиниться. А спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що обстріл Шумів - це порушення, але не зрив повного і всеосяжного перемир'я.

31 березня російська делегація в Тристоронньої контактній групі не підтримала пропозицію глави української делегації Леоніда Кравчука відновити режим припинення вогню в Донбасі з 1 квітня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі