Росія винна у глушінні GPS-сигналу літаків у Балтійському регіоні — Politico

Поділитися
Росія винна у глушінні GPS-сигналу літаків у Балтійському регіоні — Politico © pixabay/dmncwndrlch
Перешкоди GPS впливають на навігаційні системи літаків у країнах Балтії, а також в інших конфліктних регіонах.

Літаки, що пролітають над Балтійським регіоном, повідомляють про збільшення кількості зниклих або фальшивих сигналів GPS, і найімовірнішим винуватцем цього вважають Росію. Випадки глушіння GPS відбуваються регулярно від початку повномасштабної війни в Україні у 2022 році. Очевидно, перешкоди концентруються навколо російського ексклава Калінінград, пише Politico.

"Росія регулярно атакує літаки, пасажирів і суверенну територію країн НАТО", — каже президент Фонду сталої навігації та синхронізації, який базується в США, Дана Говард.

Кількість перешкод, про які повідомляють пілоти, "неухильно зростає з січня 2022 року", свідчить Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль), яка отримує повідомлення від пілотів через свою систему добровільного інформування про події EVAIR. Проблема, схоже, посилюється.

"Протягом перших двох місяців 2024 року EVAIR зафіксувала сильне зростання кількості повідомлень про перебої в роботі GPS. В абсолютних цифрах ми отримали 985 повідомлень про перебої в роботі GPS порівняно з 1371 за весь 2023 рік", — заявили в Євроконтролі, додавши, що за перші два місяці цього року було майже в сім разів більше інцидентів порівняно з першими двома місяцями 2023 року.

Європейська агенція авіаційної безпеки (EASA) не змогла підтвердити російське походження перешкод або те, що перешкоди були навмисними.

"З огляду на місце розташування порушених об'єктів, досить імовірно, що ця діяльність пов'язана з конфліктом, а вплив на цивільну авіацію є побічним ефектом. Однак EASA не може сказати, хто несе відповідальність", — заявила представниця EASA Джанет Норткот.

Але Дана Говард назвала ці інциденти "абсолютно навмисними". Адже, "зона бойових дій в Україні розташована занадто далеко, щоб втручання в Балтійському регіоні було побічним ефектом".

Нагадаємо, що лідери країн Балтії закликають членів НАТО повернути призов до армії на тлі загроз з боку Росії. Зокрема президент Латвії, повідомив, що європейським країнам необхідно повернутися до рівня витрат "часів холодної війни" і обговорити повернення обов'язкової військової служби.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі