Росія вчинила воєнні злочини, завдавши удару пологовому будинку та Драмтеатру в Маріуполі – ОБСЄ

Поділитися
Росія вчинила воєнні злочини, завдавши удару пологовому будинку та Драмтеатру в Маріуполі – ОБСЄ © Єдина громада/facebook
Експерти зібрали дані з 24 лютого до 1 квітня.

Росія вчинила воєнні злочини, коли напала на пологовий будинок та Драматичний театр у Маріуполі Донецької області. Експерти ОБСЄ дійшли такого висновку у своєму звіті про війну Росії проти України.

Експерти ОБСЄ також сказали, що в обох випадках люди, відповідальні за це, скоїли воєнні злочини. Під час обстрілу Драмтеатру загинули близько 300 людей, для яких будівля була укриттям від російських ударів. В ОБСЄ назвали цей авіаудар кричущим порушенням міжнародного гуманітарного права.

Автори звіту наголосили, що цілеспрямовані вбивства, насильницькі викрадення людей, у тому числі журналістів та чиновників, які чинить Росія, можна кваліфікувати як злочини проти людяності.

«Загалом доповідь документує нелюдські дії, вчинені російськими військами в Україні. Це включає докази нападу на цивільних осіб, атаки на лікарні, зґвалтування, страти, мародерство та насильницьку депортацію мирних жителів до Росії», - сказав посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер.

До звіту не увійшли дані про масові вбивства цивільних у Бучі та інших населених пунктах Київської області. У Бучі, за даними влади України, за часи російської окупації загинули 400 мирних жителів.

Бучу назвали другою «Сребреницею», а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму.  Але для того, щоб це сталося, потрібно виконати дві умови. Які? Про це читайте у статті Інни Ведернікової«Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі».

Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі