Росія в обхід санкцій закуповує вироблені у США авіадеталі – NYT

Поділитися
Росія в обхід санкцій закуповує вироблені у США авіадеталі – NYT
Йдеться зокрема про деталі до літаків Boeing та Airbus.

Росія продовжує закуповувати авіадеталі американського виробництва попри санкції, зокрема минулого року до Росії було відправлено деталі до літаків Boeing, Airbus та інших на мільйони доларів. Про це йдеться у статті The New York Times.

Видання повідомляє, що минулого четверга, 11 травня, у США за звинуваченням у порушенні експортного контролю та міжнародному відмиванні грошей заарештували Олега Пацулю, росіянина, який проживає в Маямі. Чоловік разом зі спільником організував схему, завдяки якій низка підсанкційних російських авіакомпаній, зокрема «Аерофлот», «Россия», «Побєда», «Урал», UTair та S7 Airlines отримали тисячі партій деталей для літаків Boeing, Airbus та інших компаній.

За версією слідства, підозрювані через мережу компаній, що базуються в американському штаті Флорида, а також у Туреччині та Росії, постачали запчастини, зокрема дорогі гальмівні системи для літака моделі Boeing-737, щонайменше трьом російським авіакомпаніям.

Слідчі переконані, що схему постачання запчастин зі США в обхід експортних обмежень чоловіки почали розробляти у травні 2022 року. А вже в серпні Пацуля надіслав електронного листа одній з авіакомпаній з пропозицією допомогти в обході санкцій, після чого почалися постачання.

NYT отримала у своє розпорядження митні документи, які свідчать про понад п’ять тисяч партій різноманітних авіадеталей – від простих гвинтів до двигунів, завезених до Росії. Загалом за вісім місяців 2022 року до Росії було відправлено авіазапчастин американського виробництва на суму 14,4 млн доларів.

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну США та інші західні союзники запровадили санкції проти Росії, які стосувалися, зокрема й постачання до країни авіаційних компонентів. Під них потрапили російські авіаперевізники, зокрема «Аерофлот» і його дочірня компанія «Россия». У зв’язку з цим ще у березні минулого року Росія втратила 78 зі своїх 1367 цивільних літаків – їх заарештували за кордоном. Щоб тимчасово розв'язати проблему, Росія вкрала близько 500 літаків у лізингодавців.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі