Західні лізингодавці вимагають від РФ повернути понад 500 літаків - майже половину флоту Росії

Поділитися
Західні лізингодавці вимагають від РФ повернути понад 500 літаків - майже половину флоту Росії © Wikimedia commons
Російські авіакомпанії в обхід санкцій намагаються вести переговори з лізингодавцями про викуп літаків. Але безрезультатно.

Росії належить або вмовити західних лізингодавців продати їй понад 500 літаків, які зараз складають майже половину повітряного цивільного флоту РФ, або повернути літаки їхнім західним власникам. Це випливає із заяви глави Мінтрансу РФ Віталія Савельєва.

"Викуп літаків має бути або не бути. Тому що лізингові платежі компанії повинні продовжувати платити", - сказав Савельєв.

При цьому він зазначив, що російські авіакомпанії намагаються вести переговори з лізингодавцями про викуп літаків (минаючи санкції, - ред.), "але поки що безрезультатно".

"Вже запити надійшли на (повернення, - ред.) більш ніж 500 літаків іноземного виробництва. (...) Я вам просто скажу, обсяг викупу - це $20 млрд за залишковою вартістю, якщо викуповувати те, що ми недоплатили. Це дуже велика сума ", - додав Савельєв.

За словами російського чиновника, ситуація і так загрожує дефолтом або російським авіакомпаніям, або банкам.

"Друга частина - це акредитиви. Це приблизно 200 млрд руб. для всіх авіакомпаній, тому що наші банки - це приблизно 20 з лишком банків - виставляли акредитиви проти закордонних банків, гарантуючи ці платежі.  Зараз ці акредитиви розкриті та дефолт авіакомпаній, який відбудеться 28 березня, ми, сподіваюся, до цього часу знайдемо рішення (...), цей дефолт дасть крос-дефолт по нашим банкам. Тому, або банки страждають, або авіакомпанії, тому що банки висувають претензії", - додав Савельєв.

Нагадаємо, Євросоюз 26 лютого ввів санкції, які забороняють постачання до Росії цивільних літаків та запчастин, а також їхнє техобслуговування та страхування.

Крім того, санкції зобов'язують лізингодавців розірвати до 28 березня чинні контракти з російськими авіакомпаніями.

Загалом у РФ зараз близько 1,3 тис. повітряних суден, повідомляли раніше в Мінтрансі РФ.

З початку війниРосія вже втратила 78 із 1367 цивільних літаків, які були заарештовані за кордоном у рамках вимог лізингодавців.

Раніше Росія також попереджала, що у разі дефіциту на внутрішньому ринку крастиме продукцію без дозволу правовласників.

Зокрема, РФ вже почала красти літаки лізингодавців та запускати їх у небо без сертифіката у льотній придатності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі