Росія ризикує спровокувати війну з НАТО в Чорному морі - ексголовнокомандувач НАТО в Європі

Поділитися
Росія ризикує спровокувати війну з НАТО в Чорному морі - ексголовнокомандувач НАТО в Європі © Сайт президента России
Ставрідіс допускає, що союзникам Києва доведеться створити судноплавний коридор після провалу зернової угоди.

Москва ризикує спровокувати пряму війну з НАТО, перехоплюючи кораблі в міжнародних водах і намагаючись нав'язати Україні економічні обмеження. Про це попереджає колишній Верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі адмірал Джеймс Ставрідіс.

В інтерв’ю для Politico він зауважив, що ескалація на морі, зокрема абордаж турецького корабля в неділю, може змусити партнерів Києва втрутитися, щоб запобігти руйнуванню української економіки.

«Дії Росії в міжнародних водах Чорного моря створюють реальний ризик ескалації до війни на морі між НАТО і РФ», - сказав Ставрідіс.

Він додав, що НАТО «не збирається надавати всю зброю і гроші Україні лише для того, щоб спостерігати, як Росія душить її економіку незаконною блокадою».

У вівторок Міноборони Росії заявило, що зробило попереджувальні постріли перед висадкою на борт вантажного судна Şükrü Okan під прапором Палау, яке український міністр закордонних справ ідентифікував як турецьке. Інспекція відбувалася в південно-західній частині Чорного моря, біля узбережжя Туреччини, яка залишається важковаговиком НАТО. Ставрідіс назвав таку поведінку «рівнозначною піратству», оскільки Кремль робить все можливе, щоб підірвати торгівлю між Україною і рештою Європи.

«Якщо Росія почне захоплювати судна або намагатиметься їх відлякати, я думаю, що НАТО, швидше за все, відреагує на це, підтримавши гуманітарний коридор для судноплавства», - сказав Ставрідіс.

Альянс може захистити судна, що прямують до і з Одеси, «за допомогою бойових літаків НАТО в повітрі і, можливо, військових кораблів в супроводі». 

Напруженість у Чорному морі різко зросла після того, як Росія в липні в односторонньому порядку вийшла з угоди ООН про постачання зерна і попередила, що кораблі, які прямують до українських портів, можуть розглядатися як військові цілі. У відповідь Україна продемонструвала свою готовність націлитися на російський експорт енергоносіїв, атакувавши морськими безпілотниками танкер і оголосила води навколо російських чорноморських портів «зоною військового ризику» з 23 серпня.

Ставрідіс заявив, що підтримка з боку чорноморських країн-членів НАТО, а саме Туреччини, Румунії і Болгарії, означатиме, що «російський Чорноморський флот не буде мати переваги з військової точки зору».

Туреччина закликала Росію приєднатися до зернової угоди, а її Рада національної безпеки заявила, що напруженість у Чорному морі «нікому не вигідна». Як повідомляється, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрінеться з Путіним наприкінці місяця, і питання торгівлі зерном, ймовірно, буде на порядку денному.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі