Росія незабаром може укласти угоду з новою владою Сирії про збереження своїх баз — Bloomberg

Поділитися
Росія незабаром може укласти угоду з новою владою Сирії про збереження своїх баз — Bloomberg © Maxar Technologies
Міноборони РФ вважає, що вже має на це неофіційний дозвіл.

Москва наближається до укладання угоди з новою владою Сирії про збереження своїх життєво важливих військових баз. Росія хоче, щоб її війська залишились у військово-морському порту у Тартусі та на авіабазі у Хмеймімі, передає Bloomberg з посиланням на джерела.

Агентство вказує, що угода про збереження своїх баз у Сирії є ключовою метою Кремля після падіння режиму Башара Асада. За словами російського представника, Міноборони РФ вважає, що  має неофіційну домовленість про це з Хаят Тахрір Аль-Шам (ХТШ), угрупованням, яке очолювало наступ повстанців. Проте у Сирії вирує нестабільність і ситуація може змінитися, додає джерело.

Журналістам не вдалось перевірити інформацію у представників нової сирійської влади. Також речник Кремля Дмітрій Пєсков не відповів на прохання про коментар.

Порт у Тартусі є єдиним хабом Росії у Середземному морі. Аеродром у Хмеймімі росіяни використовують для забезпечення своїх операцій в Африці. Таким чином Москва демонструє свій політичний та економічний вплив, а також намагається відновити свій авторитет на континенті часів Холодної війни. Кремль домовився про 49-річну оренду баз у Сирії з режимом Асада у 2017 році, а за два роки до того надіслав йому на допомогу війська, аби зупинити повстанців.

Раніше Bloomberg повідомляв, що втікти з Сирії Асада підштовхнула РФ. За словами джерел, втечу організували агенти російської розвідки, які вивезли диктатора через свою авіабазу в Сирії. Своєю чергою Пєсков заявляв, що сирійська криза стала наслідком політики Асада, а Москва свого часу "сприяла стабілізації ситуації" в країні та "виконала свою місію".

Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що російська військова присутність навколо Сирії продовжує відображати нинішню обережну і нерішучу реакцію Кремля на падіння режиму Асада. Проаналізувавши супутникові знімки, вони дійшли висновку, що російські кораблі досі не повернулися до порту у Тартусі.

Про те, як падіння режиму Асада в Сирії може масштабно вплинути на Україну, в статті для ZN.UA розповідав член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі