Росія підштовхнула Асада до втечі з Сирії після того, як він програв війну — Bloomberg

Поділитися
Росія підштовхнула Асада до втечі з Сирії після того, як він програв війну — Bloomberg © EPA / VALERY SHARIFULIN / SPUTNIK / KREMLIN POOL
Досі Путін не говорив публічно про крах режиму Асада.

У той час як сили сирійської опозиції швидко просувалися до столиці Дамаск, доля президента Башара Асада опинилася в руках Росії, оскільки його армія втрачала свої позиції. Кремль вирішив врятувати свого союзника, навіть коли прийшов до висновку, що більше нічого не може зробити для підтримки режиму Асада, зазначає Генрі Меєр, старший репортер Bloomberg.

Владімір Путін вимагає пояснень, чому російська розвідка не помітила зростаючу загрозу правлінню Асада, поки не стало надто пізно, повідомило джерело, близьке до Кремля і знайоме з ситуацією.

"Росія переконала Асада, що він програє боротьбу зі збройними угрупуваннями, очолюваними колишнім відгалуженням "Аль-Каїди" "Хаят Тахрір аш-Шам", і запропонувала йому і його сім'ї безпечний проїзд, якщо він негайно виїде, за словами трьох осіб, обізнаних із ситуацією, які просили не називати їхніх імен", — пише репортер.

За словами двох людей, втечу організували агенти російської розвідки, які вивезли Асада через свою авіабазу в Сирії. Один з них повідомив, що транспондер літака був вимкнений, щоб його не відстежували.

Руслан Пухов, голова московського Центру аналізу стратегій і технологій, аналітичного центру з питань оборони й безпеки сказав, що для Росії було "дуже логічно" попросити Асада здатися, оскільки вона хотіла уникнути кровопролиття, в якому його спіткала б доля Каддафі або іракського лідера Саддама Хусейна, який був повішений у 2006 році після суду.

Російські ЗМІ просувають тезу про те, що Асад сам винен у своїй поразці, в той час, як Москва дотримала свого слова, не залишивши його, і тепер повинна зосередитися на підтримці своїх стратегічних інтересів у Сирії та на Близькому Сході в цілому, додає Меєр.

Спочатку Росія бомбардувала бійців опозиції, намагаючись відтіснити їх і підтримати сили Асада. Але оскільки сирійська армія майже не чинила опору, а повстанці захопили місто Хама за кілька днів після захоплення Алеппо, Росія дійшла висновку, що не може захистити режим, оскільки опозиція наступає на стратегічне місто Хомс, сказав один з співрозмовників.

Про те, як падіння режиму Асада в Сирії може масштабно вплинути на Україну, в статті для ZN.UA розповідав член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов.
 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі