Росія недооцінює втрати у разі повномасштабної війни з Україною – посол Польщі у НАТО

Поділитися
Росія недооцінює втрати у разі повномасштабної війни з Україною – посол Польщі у НАТО © Офіційний сайт Кремля
Росія хотіла б, щоб Україна, Білорусь та інші пострадянські держави було визнано її буферною зоною.

Прийняття ультиматумів Росії до НАТО можуть погіршити ситуацію з безпекою Польщі і це суперечитиме духу Вашингтонського договору НАТО, заявив постійний представник Польщі при НАТО Томаш Шатковський в інтерв'ю польському радіо Jedynka.

Путін намагається зберегти широкий спектр потенційних рішень. На цю мить підготовка до військових дій виглядає справді серйозною та безпрецедентною в історії цього конфлікту. Проте, на мою думку, першочерговим завданням Росії є дипломатичне врегулювання ситуації, якого вона примушує з допомогою військового та енергетичного тиску. У цьому контексті дуже важливими є заяви російської сторони, тобто свого роду ультиматум, який був пред'явлений НАТО, як результат переговорів Байдена та Путіна”, - наголосив польський дипломат.

Він також згадав про вимоги Росії до НАТО, які включають те, що Україна ніколи не повинна стати членом НАТО і що кількість військ на східному фланзі Альянсу має бути скорочена.

"Росія хоче, щоб Україна, Білорусь та інші пострадянські держави були визнані її буферною зоною. Навпаки, Польща та інші колишні країни Варшавського договору, які є членами НАТО, стали б буферною зоною Заходу, тобто, формально членами Альянсу, але з іншим статусом. У таких державах будуть застосовуватись спеціальні рішення, наприклад, пов'язані з переміщенням військ або наступальних систем. Таке рішення знизило б безпеку Польщі та суперечило б духу Вашингтонського договору НАТО”, - сказав Шатковський.

Він наголосив, що з 2014 року військовий потенціал України значно покращився.

Українська армія стала дуже професійною та модернізованою. Це зовсім інша армія, ніж 2014 року, але важливо пам'ятати, що росіяни також розвивають свій військовий потенціал. Російська сторона отримує уроки зі своїх дій, наприклад, із конфлікту на Донбасі, і витрачає дедалі більше коштів на озброєння. Якщо взяти до уваги прогнози про те, як виглядатиме російський військовий потенціал навколо України за кілька тижнів, то ми справді стикаємося з дуже небезпечною ситуацією для України. Результат такого зіткнення залежатиме від того, чи захоче Україна воювати з Росією на рівних, тобто покладаючись на маневр, чи вона прагнутиме використовувати переваги власної території та можливість нерегулярних дій. Мені також здається, що російська сторона недооцінює потенційні втрати (внаслідок) такого конфлікту – як військові, так і політичні”, - сказав дипломат.

Related video

Детальніше про шантаж Кремля, пріоритети Вашингтона та інтереси Пекіна у протистоянні Москви з колективним Заходом читайте у статті Сергія Корсунського "Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі