Росія не має права вето на вступ України в НАТО — Міноборони США

Поділитися
Росія не має права вето на вступ України в НАТО — Міноборони США © Скріншот Youtube
У США вважають, що  Україна зазнала помітного прогресу в законі про національну безпеку, законі про розділення посад начальника Генштабу та головнокомандувача ЗСУ, законі про оборонні закупівлі тощо. 

Агресія РФ на сході України – це не тільки українське питання, це загроза для Європи, США та стабільності міжнародного порядку. США уже давно розуміють, що демонстрація сили та єдності серед союзників НАТО і партнерів є дуже важливими компонентами для того, щоб стримувати російську агресію, а також примус. Про це заявила заступниця помічника Міністра оборони США з питань Росії, України, Євразії Лора Купер під час пресконференції Democracy in action: Zero corruption conference. Вона також перелічила реформи, які необхідно реалізувати в Україні для того, аби пришвидшити її вступ до НАТО.

"Хочу підкреслити, що Америка завжди підтримує суверенність України так само, як і територіальну цілісність і євроатлантичні амбіції. Україна є критично важливим партнером на фронті російської агресії. Росія є окупантом Криму і підживлює конфлікт у  Донбасі, прагнучи змінити кордони силою. Ми не повинні цього приймати. Як уже скоєний факт", - сказала Купер.

Вона нагадала, що "США взяли на себе обов’язок забезпечити, щоб двері НАТО залишалися відкритими для країн, що хочуть приєднатися, коли вони будуть готові і зможуть взяти на себе відповідні зобов’язання, пов’язані з членством.

"Для цього ми продовжуємо працювати разом із українським урядом, заохочуватимемо його впроваджувати  глибокі комплексні та вчасні реформи, які є необхідними для того, щоб просувати євроатлантичні амбіції, підтримувати безпечну, процвітаючу, демократичну та вільну Україну. Україна уже дуже серйозно просунулася за 30 років незалежності, зокрема з 2014-го року, коли відбулася Революція Гідності", - наголосила заступниця помічника Міністра оборони США з питань Росії, України, Євразії.

Також Купер акцентувала на реформах, у яких Україна зазнала помітного прогресу. Серед них закон про національну безпеку, закон про розділення посад начальника Генштабу та головнокомандувача ЗСУ, закон про оборонні закупівлі.

 «Крім того, ми побачили, що вже прийнято національну стратегію національної безпеки й національно-військову стратегію", - додала спікерка. 

Однак, за її словами , є й сфери, які вимагають подальшої уваги, серед них - прийняття законів, які чітко обмежують обов’язки Міністерства оборони та ЗСУ. На думку Купер, саме це допоможе українській обороні гармонізуватися з принципами НАТО.

"Що стосується оборонної промисловості. Ми заохочуємо Україну прийняти стратегію, щоб краще підтримувати потреби українських ЗСУ...Упроваджуючи  ефективне корпоративне управління і принципи Наглядової ради, які відповідають глобальним практикам, подібно до цього США вважає що прийняття інвестицій є дуже важливими для того, щоб захищати критичну цивільну та оборонну інфраструктуру від іноземної експлуатації. Ефективні процеси оборонної індустрії, так само як інститути, допоможуть постійно покращувати бойову спроможність, зменшать корупцію та відкриють двері для іноземних інвестицій", - підсумувала Купер. 

Київ подав у Вашингтон проєкт двосторонньої угоди про співробітництво в оборонній сфері. Та, поки в українській столиці чекають відповіді від американців, на Печерських пагорбах знову заговорили про необхідність отримати статус основного союзника США поза НАТО. Чому в оточенні Зеленського згадали про цей статус, і як він може вплинути на перспективи України дочекатися Плану дій щодо членства в НАТО? Яка цінність угоди України зі США про співробітництво в оборонній сфері? Докладніше про це — у статті Володимира Кравченка «Не все йде за Планом».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі