«НАТО не прийме старе європейське прокляття сфер впливу, коли одна країна визначає долю іншої і диктує їй умови. Це неприйнятно в НАТО. Ми ніколи такого не потерпимо. Отже, тримайте курс, проводьте і надалі внутрішні реформи, працюйте задля свого народу, прагніть інтеграції», - сказав заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоане під час пресконференції Democracy in action: Zero corruption conference.
«Політика відкритих дверей НАТО є незмінною, реальною і актуальною», - додав він.
За словами Джоане, російська агресія, в тому числі, військові дії проти України, викликають дуже серйозне занепокоєння. Він нагадав, що союзники НАТО неодноразово закликали Росію припинити агресивну політику.
«Ми не будемо визнавати нелегальну окупацію Росією. НАТО буде і надалі надавати значущу підтримку Україні. Ми постійно підтримуємо зв'язок з президентом Володимиром Зеленським, співпраця триває», - додав Джоане.
Київ подав у Вашингтон проєкт двосторонньої угоди про співробітництво в оборонній сфері. Та, поки в українській столиці чекають відповіді від американців, на Печерських пагорбах знову заговорили про необхідність отримати статус основного союзника США поза НАТО. Чому в оточенні Зеленського згадали про цей статус, і як він може вплинути на перспективи України дочекатися Плану дій щодо членства в НАТО? Яка цінність угоди України зі США про співробітництво в оборонній сфері? Докладніше про це — у статті Володимира Кравченка «Не все йде за Планом».