Сьогодні можна майже з упевненістю говорити про те, що ризик війни між провідними світовими державами досяг найвищої точки з початку 80-х минулого століття.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Джеймс Шерр, науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин (Чатем-Хаус, Великобританія). За його словами, до вторгнення в Україну ніколи ще Росія не наважувалася на таку відкриту, нічим не обгрунтовану агресію за всі 25 років свого стратегічного - геополітичного і цивілізаційного - протистояння з Заходом.
"З плином часу розширення НАТО та ЄС, "гуманітарні інтервенції", "кольорові революції" і зміни режимів привели до вироблення єдиної, узгодженої, всеосяжної оцінки загроз, і з 2014 р. ця оцінка вже не піддається сумніву, - зазначає експерт. - Нову реальність у відносинах Росії і Заходу найкраще описує слово "антагонізм" або, якщо використовувати більш точний російський термін, "протиборство"".
Автор вважає, що відверто ревізіоністська позиція щодо державних кордонів знову поставила на порядок денний можливість війни між Росією і НАТО. Ситуація ускладнюється тим, що НАТО недостатньо активно працює над підготовкою до сценаріїв подібного роду.
"Очевидний контраст між зусиллями альянсу по відновленню своєї військової потужності, яке йде занадто важко і повільно і вимагає консенсусу всіх учасників, з одного боку, і активною роботою Росії по мілітаризації Криму, з іншого боку, змушує задуматися про те, чи не збирається Росія влаштувати НАТО перевірку, використовуючи ті ж сумнівні засоби, які вона раніше застосувала в Україні ", - підкреслює експерт.
Детальніше про ймовірність військового протистояння з Росією читайте в матеріалі Джеймса Шерра "Нові ризики війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".