Часу, який минув від початку 2000-х - приходу Путіна до влади, Москва не марнувала: як у сегменті нарощування сил і засобів, так і в плані посилення економічного, політичного та корупцієгенного впливів у країнах Чорноморського регіону. Результат системних зусиль Росії - тепер Москва дає відчути США та НАТО, що вона може їх не тільки контролювати, а й витісняти з Чорного моря, яке вже вважає своїм озером. Але найбільшим здобутком у Росії вважають нейтралізацію двох союзників США в НАТО - Туреччини та Болгарії - завдяки спільним енергетичним проєктам.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ". На його думку, практично це технологія розмивання, ерозії НАТО російськими зусиллями як ззовні, так і зсередини окремо взятих країн-членів альянсу.
"Під приводом необхідності захисту критичної інфраструктури в Чорному морі, загрози якій серйозно перебільшені, оскільки за 17 років функціонування "Блакитного потоку" жодного інциденту не трапилося, Росія нарощує сили і засоби в регіоні, - зазначає експерт. - На концептуальному рівні необхідність посилення захисту визначено в новому документі - "Доктрині енергетичної безпеки Російської Федерації", прийнятій указом президента РФ 13 травня 2019 року".
Детальніше про створення нової американської бази читайте в статті Михайла Гончара "Американський Александруполіс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".