Росія провела ще одне успішне випробування своєї гіперзвукової ракети корабельного базування "Циркон" - зброї, від якого Сполучені Штати в даний час не можуть захиститися, розповіли CNBC два джерела, які знайомі з доповіддю розвідки США.
Наголошується, що Росія провела п'ять повних випробувань гіперзвукової ракети з 2015 року. Ця інформація з'явилася трохи більше, ніж через дев'ять місяців після того, як президент Росії Володимир Путін назвав зростаючий гіперзвуковий арсенал своєї країни "непереможним".
Останнє відоме випробування пристрою, яке отримало назву "Циркон", було успішно проведено 10 грудня і досягло максимальної швидкості 8 Маха - приблизно у вісім разів перевищує швидкість звуку або трохи більше трьох кілометрів в секунду.
"Зброю можна використовувати як проти цілі на суші, так і проти морського судна", - пояснило одне джерело. "Успішні випробування минулого тижня показали, що росіяни змогли добитися стійкого польоту, що є вирішальним фактором у розробці гіперзвукової зброї".
У розвідувальному звіті США, згідно джерелу, зазначається, що виробництво ракети планується почати в 2021 році і вона увійде в арсенал РФ не раніше 2022 року.
Між тим, на початку цього року Пентагон уклав з Lockheed Martin два багатомільйонних контракту на розробку гіперзвукової зброї.
Нагадаємо, 4 грудня державний секретар США Майк Помпео пригрозив тим, що Сполучені Штати можуть перестати дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД) протягом 60 днів у тому випадку, якщо РФ не почнеться знову виконувати умови угоди.
22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона Договіру не дотримується.
Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена та пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки що немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці вигадають щось нове".
Докладніше про нову зброю президента Росії і ситуацію навколо Договору про (РСМД) читайте у матеріалах Антона Міхненка ""Диво-зброя" Путіна, або Кругообіг історії" і "Договір "без ручки"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".