Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров і глава МЗС Японії Фуміо Кисида провели переговори в Москві, повідомляє ВВС.
Зі слів міністрів, переговори ознаменували відновлення діалогу між двома країнами про укладення мирного договору.
Відносини між Росією і Японією серйозно ускладнилися протягом останнього року, а після недавнього візиту російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва на Курильські острови країни обмінялися різко критичними заявами на адресу один одного.
Сьогодні під час переговорів глава МЗС Японії Фуміо Кисида заявив, що його візит до Москви означає відновлення переговорів по мирному договору. Його російський колега Сергій Лавров уточнив, що на порядку денному - тільки тема мирного договору, а питання про приналежність Південних Курил не є предметом обговорення.
"Москва чекає від Токіо визнання підсумків Другої світової війни, включаючи Статут ООН, тільки після цього можливе укладення мирного договору", - заявив Сергій Лавров.
Після закінчення Другої світової війни між Радянським Союзом і Японією так і не уклали мирний договір. Токіо претендує на південні острови Курильської гряди Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на Симоносекський договір 1855 року. Росія наполягає на тому, що острови належать їй за підсумками Другої світової війни, посилаючись на неприпустимість перегляду її підсумків.
Нагадаємо, 4 вересня міністр закордонних справ Японії Фуміо Кисида повідомив, що Токіо заявив протест у зв'язку з висловлюваннями заступника міністра закордонних справ Росії Ігоря Моргулова щодо "курильської проблеми".
3 вересня заступник голови МЗС РФ Ігор Моргулов заявив про те, що питання щодо Курильських островів було "вирішено 70 років тому" і "ніякого діалогу з Японією за "курильської проблеми" немає".