Північна Корея може провести випробування міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) на більш низькій, довшій траєкторії, а також сьоме ядерне випробування вже цього року, щоб вдосконалити свої збройні можливості. Про це заявили законодавці Південної Кореї, посилаючись на представників розвідки, повідомляє Reuters.
Північна Корея досі проводила випробування МБР лише на високих траєкторіях, але вже забезпечила можливість запускати їх під нормальним кутом, що дозволяє ракетам летіти набагато далі, зазначили законодавці після брифінгу Національної розвідувальної служби Південної Кореї.
Вони також заявили, що Пхеньян може провести випробування МБР на нормальній траєкторії, щоб чинити тиск на США, які нещодавно провели військові навчання в регіоні і планують ще більше великих навчань в найближчі місяці.
Брифінг відбувся в той час, коли військово-морські сили США, Південної Кореї і Японії нещодавно провели спільні тактичні навчання у водах між сусідами.
Японський корабель супроводу, американські і південнокорейські есмінці приєдналися до навчань, спрямованих на посилення тристоронньої протидії балістичним ракетам, заявило Міністерство оборони Японії.
Північна Корея нещодавно запустила МБР і ще дві балістичні ракети малої дальності, а впливова сестра лідера країни Кім Чен Ина погрожувала використовувати Тихий океан як «полігон» в залежності від поведінки США.
«Поки що МБР не запускалися під нормальним кутом, але Північна Корея має всі можливості і, схоже, готує графік для посилення тиску на США», - заявив журналістам після брифінгу представник парламентського комітету з питань розвідки Південної Кореї Ю Санг-Бум.
За його словами, Північна Корея, ймовірно, проведе перше ядерне випробування з 2017 року і запустить супутник-шпигун цього року, але їй ще належить освоїти технологію оснащення реактивних систем залпового вогню атомними пристроями.
«Існує можливість проведення сьомого випробування, яке було б важливим для завершення процесу мініатюризації і зменшення ваги ядерних бомб», - зазначив Ю Санг-Бум.
Інший представник комітету Юн Кун-Юн заявив, що Північна Корея може також розробити МБР на твердому паливі цього року, і підтвердив повідомлення Міністерства оборони про те, що китайські шпигунські повітряні кулі не входили в повітряний простір Південної Кореї.
Тим часом Міністерство закордонних справ Північної Кореї повідомило, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш був «вкрай несправедливим, незбалансованим» щодо ракетних випробувань КНДР.
Гутерріш засудив останній запуск МБР, закликавши Північну Корею негайно припинити подальші провокаційні дії, виконати резолюції Ради Безпеки, що забороняють такі випробування, і повернутися до переговорів про денуклеаризацію.
«Він повинен чітко усвідомити, що його необґрунтована та упереджена позиція щодо питання Корейського півострова діє як фактор, що підбурює ворожі дії США та їхніх послідовників. У разі виникнення небажаної для когось ситуації на Корейському півострові (Гутерріш) ніколи не зможе уникнути важкої відповідальності за неї», - заявив віце-міністр закордонних справ КНДР у справах міжнародних організацій Кім Сон Гьонг.
Раніше повідомлялося, що Раніше Північна Корея провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-15 під час «навчань з раптового запуску», що підкреслило її готовність до «мобільної і потужної контратаки» проти ворожих сил.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин оприлюднив нові цілі для армії країни на 2023 рік на засіданні правлячої Трудової партії, натякаючи на ще один рік інтенсивних випробувань зброї та загострення напруги.