Через ядерні випробування КНДР десятки тисяч людей ризикують зазнати впливу радіоактивних матеріалів

Поділитися
Через ядерні випробування КНДР десятки тисяч людей ризикують зазнати впливу радіоактивних матеріалів © Getty Images
Ядерні випробування могли забруднити підземні води.

Десятки тисяч жителів КНДР можуть зазнати впливу радіоактивних матеріалів, що поширюються через ґрунтові води з підземного ядерного полігону. У зоні ризику можуть опинитися також жителі Південної Кореї, Японії та Китаю. Ядерні випробування Північної Кореї могли забруднити підземні води. Про це йдеться у звіті правозахисної групи Transitional Justice Working Group, повідомляє Reuters.

Північна Корея таємно провела шість випробувань ядерної зброї на полігоні Пунгері в гірській провінції Північний Хамген в період між 2006 і 2017 роками, за даними урядів США і Південної Кореї.

У дослідженні зазначається, що радіоактивні матеріали могли поширитися по восьми містах і округах поблизу полігону, де проживає понад мільйон людей і де підземні води використовуються в повсякденному житті, в тому числі для пиття.

Transitional Justice Working Group також заявила, що сусідні Південна Корея, Китай і Японія можуть опинитися під загрозою, зокрема, через контрабанду сільськогосподарської та рибної продукції з Північної Кореї.

Група, створена в 2014 році, працювала з експертами в галузі ядерної та медичної промисловості, а також з перебіжчиками, використовувала розвідувальні дані з відкритих джерел і загальнодоступні урядові звіти та доповіді ООН для дослідження, яке було підтримано Національним фондом підтримки демократії.

«Цей звіт має важливе значення, оскільки показує, що ядерні випробування Північної Кореї можуть загрожувати праву на життя і здоров'я не тільки північнокорейського народу, а й жителів Південної Кореї та інших сусідніх країн», - сказав керівник групи і співавтор дослідження Хуберт Янг-Хван Лі.

У 2015 році Агентство з безпеки харчових продуктів Південної Кореї виявило в дев'ять разів вищий за норму рівень радіоактивних ізотопів цезію в імпортованих грибах, які продавалися як китайська продукція, хоча насправді мали північнокорейське походження.

Китай і Японія посилили радіаційний моніторинг і висловили занепокоєння з приводу потенційного опромінення після попередніх ядерних випробувань Північної Кореї, але відкрито не надали інформацію про забруднені продукти харчування.

Багато зовнішніх експертів висловлювали занепокоєння щодо потенційних ризиків для здоров'я через забруднену воду, але Північна Корея відкидала це, заявляючи, що після минулих ядерних випробувань не було витоків шкідливих матеріалів, не надаючи доказів.

Коли у 2018 році Північна Корея запросила іноземних журналістів стати свідками руйнування деяких тунелів на ядерному полігоні, вона конфіскувала їхні детектори радіації.

Сеульське Міністерство об'єднання, яке займається міжкорейськими справами, припинило перевіряти перебіжчиків на радіаційне опромінення з 2018 року на тлі відлиги у транскордонних зв'язках.

Але з 40 перебіжчиків з регіонів поблизу Пунгері, які пройшли перевірку на радіацію в 2017 і 2018 роках, щонайменше у дев'яти був виявлений рівень, вищий від норми. Однак міністерство заявило, що не може встановити прямий зв'язок з ядерним об'єктом.

Понад 880 жителів Північної Кореї втекли з цих регіонів з 2006 року, йдеться у звіті.

Правозахисна група закликала відновити моніторинг і провести міжнародне розслідування радіаційних ризиків для громад навколо Пунгері. Міністерство об'єднання заявило, що розгляне можливість відновлення тестування, якщо хтось із перебіжчиків повідомить про проблеми зі здоров'ям і попросить підтримки щодо радіаційного опромінення.

Сеул і Вашингтон повідомили, що Пхеньян може готуватися до сьомого ядерного випробування.

Раніше повідомлялося, що Раніше Північна Корея провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-15 під час «навчань з раптового запуску», що підкреслило її готовність до «мобільної і потужної контратаки» проти ворожих сил. 

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин оприлюднив нові цілі для армії країни на 2023 рік на засіданні правлячої Трудової партії, натякаючи на ще один рік інтенсивних випробувань зброї та загострення напруги.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі