"Репортери без кордонів" закликали уряд РФ не перешкоджати незалежному висвітленню ситуації з коронавірусом

Поділитися
"Репортери без кордонів" закликали уряд РФ не перешкоджати незалежному висвітленню ситуації з коронавірусом
Керуючий директор організації заявив, що перешкоджання поширенню повідомлень про коронакризу російським керівництвом піддає населення реальній загрозі.

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" опублікувала заяву, в якій закликала уряд Російської Федерації зупинити переслідування журналістів під приводом перешкоджання "фейковим новинам", йдеться на сайті німецького відділення організації.

"Намагаючись перешкоджати незалежним повідомленнями про коронакризу, російське керівництво не тільки збільшує невизначеність, але і піддає населення реальній загрозі", - заявив керуючий директор міжнародною організацією Крістіан Мір, зазначивши, що ефективні заходи можна застосовувати лише на основі реалістичних цифр і фактів.

Відзначається, що на початку квітня президент РФ Володимир Путін підписав закон про відповідальність за поширення фейкових новин, згідно з яким, особи, які свідомо поширюють неправдиву, з точки зору влади, інформацію про події, що становлять небезпеку для населення, можуть бути засуджені до п'яти років позбавлення волі.

За словами Крістіана Міра, такі звинувачення в бік журналістів, які сумлінно роблять свою роботу і висвітлюють ситуацію з коронавірусом, є контрпродуктивними.

Разом з тим, російський регулятор Роскомнагляд погрожував ЗМІ, які поширюють "недостовірну інформацію" про пандемію, позбавленням ліцензії. В кінці березня і російський уряд, і слідчий комітет створили робочі групи для боротьби з фейками про пандемію. 22 квітня генпрокурор РФ оголосив, що з моменту початку пандемії на російськомовних сайтах було виявлено 300 імовірних помилкових повідомлень, 260 з них були видалені або заблоковані.

Читайте також: Україна опустилася у рейтингу свободи преси – "Репортери без кордонів"

Раніше "Репортери без кордонів" опублікували список найбільших "мисливців" на свободу преси в 2020 році. До нього увійшли як приватні компанії, так і державні установи. У дослідженні говориться, що "інтернет-хижаки" використовують цифрові технології, щоб шпигувати за журналістами і переслідувати їх, ставлячи під загрозу свободу преси в Інтернеті.

У перелік 20 найбільших порушників потрапили Росія та Іран.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі