Рівень свободи преси в Європі є найгіршим з часу закінчення Холодної війни. Про це йдеться в щорічному звіті партнерських організацій Ради Європи, опублікованому у вівторок. В документі містяться заклики до "негайних дій для поліпшення важких умов свободи ЗМІ та забезпечення надійного захисту журналістів".
У щорічному звіті дюжина партнерських організацій Ради Європи, в тому числі Європейська федерація журналістів та "Репортери без кордонів", розповіли про погіршення стану свободи преси в Європі та причини цього явища.
Звіт ґрунтувався на 140 фактах серйозних порушень свободи преси, про які стало відомо в 2018 році, в тому числі про насильницькі злочини проти журналістів, включаючи 17 випадків безкарних убивств журналістів.
Найбільш різке падіння рівня свободи преси спостерігається в Італії, Туреччині і Угорщині.
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що доповідь "може послужити основою для діалогу з державами-членами щодо шляхів поліпшення середовища свободи ЗМІ".
"Свобода слова має вирішальне значення для реалізації всіх інших прав людини, - сказав він, - і вона заслуговує найпильнішої уваги наших держав-членів", - заявив Ягланд.
У цілому, частка відповідей держав на загрози для ЗМІ в 2018 році склала 39%, що, як сказано в доповіді, є дуже низьким показником.
На початку лютого організація Freedom House опублікувала доповідь, в якій назвала Україну "частково вільною" державою, а анексований Росією Крим – "не вільною" територією.