Автор нарікає, що саме після непідписання угоди про асоціацію з ЄС почався Майдан у 2013 році. Це призвело до повалення екс-президента Віктора Януковича і в кінцевому рахунку до військових дій Росії в Криму і на Сході України.
"Той факт, що голландці виступають проти саме цієї угоди, має символічне значення", - упевнений автор статті.
"Ця відмова не тільки перемога для президента Росії Володимира Путіна, але і перемога для всіх тих, хто чекає швидкого розвалу ЄС", - підкреслюється в статті.
Підсумки референдуму, явка на який ледь перевищила необхідні 30%, можуть і не враховуватися урядом цієї країни. Але небезпека в тому, що ігнорування думки народу спричинить за собою закиди на адресу влади. Якщо Нідерланди єдині з 28 країн ЄС не ратифікують угоду, вона може опинитися під загрозою.
"Для ЄС результат референдуму є подвійний ляпасом", - стверджує автор.
На його думку, результат цього референдуму демонструє, що ідея єдиної Європи стала вкрай непопулярна в Нідерландах, тобто країні, яка ще кілька років тому вважалася проєвропейською. З іншого боку, що 70% населення Нідерландів просто не зацікавлені в такому важливому для Європи питанні.
Автор припускає, що противники угоди побоюються масової імміграції українців або того, що Україна йде на зближення з ЄС в той час, коли ще залишається економічно слабкою. Ці страхи підкріплені ще й міграційним кризою в Європі.
Референдум в Нідерландах з питання про ратифікацію угоди України з ЄС, що відбувся 6 квітня, за попередніми даними завершився перемогою євроскептиків. Згідно з оновленими даними екзит-полу, ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС підтримали 38,1% голландців, які проголосували на референдумі 6 квітня. Відповідно, кількість противників асоціації скоротилося до 61%, повідомляє голландське видання NOS.
Раніше, президент України Петро Порошенко підкреслив, що результати референдуму в Нідерландах не стануть перешкодою на шляху євроінтеграції України, оскільки згідно з Конституцією і законодавством Нідерландів, голосування має виключно консультативний характер.
У той же час, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, його результати будуть мати наслідки.
Детальніше про політичних відносинах Нідерландів та України, а також про позицію Амстердама щодо антиросійських санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".