Радники з національної безпеки США, Південної Кореї та Японії зустрічаються в Сеулі в п'ятницю і суботу 8 та 9 грудня, щоб обговорити загрозу з боку Північної Кореї та інші глобальні проблеми, а також посилити співпрацю між трьома країнами. Про це повідомляє Reuters.
Радник з національної безпеки Сеула Чо Тхе Йонг провів двосторонні переговори з японським та американським колегами Такео Акібою і Джейком Салліваном у п'ятницю, під час яких вони домовилися посилити співпрацю з метою стримування ядерної загрози і ракетних провокацій з боку Північної Кореї.
У суботу вони проведуть тристоронню зустріч.
Три країни засудили запуск КНДР першого розвідувального супутника минулого місяця як порушення низки резолюцій Ради Безпеки ООН. Пхеньян відкинув критику і заявив, що цей крок посилить його можливості з моніторингу військової діяльності Сполучених Штатів та їхніх союзників.
Ця суперечка підірвала міжкорейську військову угоду, покликану обмежити ризик ненавмисних зіткнень між Південною Кореєю та КНДР.
Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомляв, що радники обговорять регіональні питання, які становлять взаємний інтерес, "особливо у сфері безпеки", оскільки прагнуть розвивати домовленості лідерів трьох країн на саміті у Кемп-Девіді щодо поглиблення співпраці.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль після вступу на посаду в травні 2022 року визначив пріоритетом налагодження зв'язків з Японією і відновлення тристороннього співробітництва зі Сполученими Штатами в галузі безпеки, оскільки Північна Корея розширює свої програми озброєнь і відкрито погрожує Сеулу.
Представники США і Південної Кореї також проведуть окрему зустріч у суботу, щоб обговорити розширення співпраці в галузі передових технологій, таких як чіпи, акумулятори, чиста енергія і штучний інтелект, повідомили в офісі Юна.
Нещодавно Північна Корея заявила, що її супутник сфотографував Білий дім, Пентагон, військово-морську станцію Норфолк, суднобудівний завод Ньюпорт-Ньюс і аеродром у Вірджинії - очевидно, демонструючи, що вона почала використовувати супутник для моніторингу ключових американських об'єктів.
Але з'явився скептицизм щодо того, чи будуть ці фотографії достатньо якісними, щоб сприяти військовим операціям, зважаючи на те, що КНДР, можливо, не змогла придбати камеру з високою роздільною здатністю.
Північна Корея запустила супутник Malligyong-1 21 листопада після двох невдалих спроб у травні і серпні. Сеул вважає, що КНДР отримала допомогу від РФ у запуску супутника, в обмін на передачу Росії зброї для війни проти України.