Північна Корея заявила, що її перший супутник-шпигун, запущений на орбіту минулого тижня, сфотографував Білий дім, Пентагон і прилеглі військово-морські бази США.
Як пише Bloomberg, у КНДР стверджують, що лідер Кім Чен Ин побачив останні знімки з супутника разом з попередніми фотографіями бази ВПС Андерсон на Гуамі, Перл-Гарбору і авіаносця ВМС США Carl Vinson, які начебто зміг зробити апарат.
Натомість Південна Корея дістала один з північнокорейських супутників-шпигунів після невдалого запуску на початку цього року і дійшла висновку, що ця технологія не має великої військової цінності. Хоча Сеул вважає, що будь-який супутник КНДР був би в кращому випадку застарілим, така технологія може допомогти режиму Кіма у виборі цілей, оскільки він посилює свою здатність завдати ядерного удару.
Раніше Північна Корея заявила, що супутник офіційно розпочне свою розвідувальну місію з 1 грудня після певного доопрацювання, але офіційне Центральне телеграфне агентство країни повідомило у вівторок, що «процес точного налаштування супутника поспішають завершити на один-два дні раніше».
Наразі відсутні будь-які підтверджень того, що супутник працює, оскільки Північна Корея ще не оприлюднила жодного зображення, зробленого її новим супутником.
Представник Ради національної безпеки Білого дому заявив, що США не можуть самостійно перевірити заяву Північної Кореї. Речник додав, що Штати засуджують запуск космічної ракети-носія з використанням технології балістичних ракет, називаючи це порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН.
Журналісти зазначають, що Північна Корея вже давно демонструє про свої космічні амбіції. Під керівництвом Кім Чен Іра - батька нинішнього лідера - КНДР стверджувала, що вивела на орбіту «революційний» супутник, натомість Вашингтон заявив, що апарат, найімовірніше, впав на дно моря.
Нагадаємо, запуск 21 листопада став третьою спробою Північної Кореї після двох невдач у виведенні супутника на орбіту і відбувся після поїздки Кіма до Росії у вересні, під час якої президент РФ Владімір Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у розвитку космічних технологій.
Сеул вважає, що Росія надала Північній Кореї допомогу у запуску супутника на тлі активізації співпраці між РФ та КНДР, у межах якої Пхеньян передав Москві зброю для війни проти України. Повідомлялося, що КНДР, зокрема, могла передати РФ балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів.