У вівторок, 30 жовтня, Рада Безпеки ООН проведе відкрите засідання за ініціативою України та за підтримки її партнерів в Радбезі, на якому обговорять ситуацію в окупованих районах Донбасу, зокрема - фейкові "вибори" місцевих ватажків, які терористи призначили на 11 листопада, в коментарі "Укрінформу" заявив представник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
"Рада Безпеки ООН у вівторок, 30 жовтня, проведе відкрите засідання, присвячене ситуації в окупованих районах Донецької і Луганської областей. Захід відбудеться за ініціативи України разом з групою друзів у Раді Безпеки", - повідомив він.
Останній раз Радбез обговорював проблему російської агресії проти України 29 травня.
"Як ми бачимо, з тих пір ситуація тільки загострюється... Російська Федерація і підтримувані нею бойовики регулярно порушують режим припинення вогню на Донбасі, що призводить до жертв серед мирного населення і знищення критично важливої інфраструктури", - підкреслив дипломат.
Представник Постійного представництва України при ООН зазначив, що засідання відбудеться напередодні анонсованих у Москві і окупаційною владою "виборів" у ОРДЛО.
"Україна і її партнери неодноразово заявляли, що у разі їх проведення, РФ грубо порушить взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, а самі по собі так звані "вибори" є нікчемними", - підкреслив Ніколенко.
У зв'язку з цим українська сторона, зазначив він, "вимагає термінової реакції" Радбезу ООН.
"Також плануємо інформувати міжнародне співтовариство про порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму і про російські провокації в Азовському морі", - додав дипломат.
Засідання має стартувати в 15:00 (21:00 за Києвом).
Як повідомлялося, "вибори" нового ватажка "ДНР" призначено на 11 листопада. Після вбивства наприкінці серпня ватажка бандформування Олександра Захарченка, тимчасово виконуючим обов'язки став "голова народної ради ДНР" Денис Пушилін. Цього ж дня "народна рада ЛНР" призначила вибори "депутатів парламенту" й ватажка псевдореспубліки на 11 листопада.
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль у зв'язку з намірами окупаційної адміністрації РФ провести на окупованій території "позачергові вибори" ватажків бойовиків. А президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори тут можуть відбутися лише після деокупації регіону.
Також раніше Європарламент ухвалив жорстку резолюцію із закликом посилення санкційного тиску на Росію в разі загострення ескалації в акваторії Азовського моря. Також Європарламент призначив нового спецпредставника ЄС по Донбасу і Криму та розширив сфери дії місії ОБСЄ в Україні, куди включив морські перевезення.
22 серпня учасники Тристоронньої контактної групи погодили безстрокове припинення вогню в Донбасі з 29 серпня. "Шкільне перемир'я" стало 16-м з початку війни на сході України. Усі перемир'я, які передували йому, систематично порушувалися бойовиками. Чергове "хлібне" бойовики порушили у перший же день.
30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Детальніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".