Радбез ООН провів засідання щодо ситуації навколо біженців з М'янми

Поділитися
Радбез ООН провів засідання щодо ситуації навколо біженців з М'янми Радбез ООН провів перше за останні вісім років засідання щодо ситуації з мусульманами рохінджа в М'янмі. © Twitter/Украина по-арабски‏
Генсек ООН заявив про необхідність забезпечити умови для повернення біженців рохінжда додому.

Рада Безпеки ООН провела перше за вісім років засідання щодо ситуації в М'янмі, яку через зіткнення за останній місяць покинули понад 500 тисяч мусульман рохінджа, передає CNN.

Виступаючи перед членами Ради безпеки, генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив про необхідність забезпечити умови для повернення біженців, які переселяються на територію Бангладеш. Він додав, що з М'янми втекли, переважно, жінки, діти й літні люди.

"Я прошу членів Ради Безпеки підтримати мій заклик до того, щоб всі, хто втік в Бангладеш, міг скористатися правом на безпечне, добровільне і гідне повернення в свої будинки", - заявив Гутерріш.

За словами генсека ООН, нинішній спалах насильства "переріс в кризу, що найбільш стрімко розвивається, у гуманітарний кошмар".

Переселенці розповідають про найсерйозніші порушеня прав людини – застосування вогнепальної зброї, використання протипіхотних мін і сексуальне насильство.

За даними ООН, кількість біженців з М'янми в Бангладеш за останній місяць перевищила 500 тисяч осіб, а за весь час зіткнень з 25 серпня досягла 800 тисяч.

Нагадаємо, конфлікт між мусульманами-рохінджа і бірманцями, які сповідують буддизм, тлів у штаті Ракхайн в М'янмі багато років. Він загострився 25 серпня, коли представники руху "Араканська армія порятунку рохінджа" напали на пости поліції і нібито вбили 12 осіб. У відповідь військові М'янми почали силову операцію, яка закінчилася втечею тисяч мусульман рохінджа в Бангладеш. Результатом зіткнень стала також загибель понад 400 осіб, у тому числі понад 350 осіб з народності рохінджа.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі