Виступаючи перед членами Ради безпеки, генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив про необхідність забезпечити умови для повернення біженців, які переселяються на територію Бангладеш. Він додав, що з М'янми втекли, переважно, жінки, діти й літні люди.
"Я прошу членів Ради Безпеки підтримати мій заклик до того, щоб всі, хто втік в Бангладеш, міг скористатися правом на безпечне, добровільне і гідне повернення в свої будинки", - заявив Гутерріш.
За словами генсека ООН, нинішній спалах насильства "переріс в кризу, що найбільш стрімко розвивається, у гуманітарний кошмар".
Переселенці розповідають про найсерйозніші порушеня прав людини – застосування вогнепальної зброї, використання протипіхотних мін і сексуальне насильство.
За даними ООН, кількість біженців з М'янми в Бангладеш за останній місяць перевищила 500 тисяч осіб, а за весь час зіткнень з 25 серпня досягла 800 тисяч.
Нагадаємо, конфлікт між мусульманами-рохінджа і бірманцями, які сповідують буддизм, тлів у штаті Ракхайн в М'янмі багато років. Він загострився 25 серпня, коли представники руху "Араканська армія порятунку рохінджа" напали на пости поліції і нібито вбили 12 осіб. У відповідь військові М'янми почали силову операцію, яка закінчилася втечею тисяч мусульман рохінджа в Бангладеш. Результатом зіткнень стала також загибель понад 400 осіб, у тому числі понад 350 осіб з народності рохінджа.