Сьогодні виповнилося рівно 15 років, як 3 вперше зайшов у Кремль в якості президента. За цей час армія Росії стала сильнішою ніж будь-коли після закінчення Холодної війни. Але наскільки вона все ж таки сильна? І чи здатна протистояти силам Заходу?
Про це сьогодні пише британське видання The Telegraph, зауважуючи, що сьогодні Збройні сили РФ можуть швидко мобілізувати понад 700 тисяч солдатів, а танків у арсеналі країни більше, ніж у будь-якої іншої країни на планеті.
Світ побачив, що на що здатна сучасна армія Росії під час окупації Криму минулого року і спостерігаючи за ключовими боями в українському Донбасі, в яких теж були задіяні російські війська. Зокрема, видання нагадує про битву за Дебальцеве.
Видання пише, що на службі в армії Росії 766 солдатів і ще 2,5 мільйони – в резерві. За 15 років президентства Путіна вона стала четвертою найбільш потужною і найчисельнішою військовою машиною в світі після Китаю (2,3 мільйони солдатів), Індії (1,4 мільйони солдатів) і США (1,3 мільйони солдатів).
Однак Росія досі не дорівнялася в потужності з США і спільними силами країн Заходу, якщо розглянути її технології. А більша частина російського арсеналу складається з радянських зразків зброї.
Путін почав модернізацію Збройних сил РФ після війни проти Грузії в 2008 році, в якій російські сили хоч і здобули перемогу, однак виявили дуже велику кількість проблем. Тож в 2009 році Кремль збільшив військовий бюджет втричі. Попри фінансову кризу він намагається все більше витрачати на армію.
Минулого року на фінансування Збройних сил РФ пішло 4,5% ВВП країни. Про це свідчать дані аналітичної агенції SIPRI. Це третій найбільший військових бюджет у світі після США і Китаю. В цей же час, навряд чи Росія зможе й далі витрачати так багато на військо, враховуючи серйозні економічні проблеми, викликані падінням цін на нафту і санкціями Заходу.
Також, якщо проаналізувати наявне озброєння, то Росія програє США у кількості не лише солдатів, а й бойових літаків, субмарин, військових кораблів, включно з авіаносцями. Хоча має кількісну перевагу в артилерії і танках.
Видання Wall Street Journal писало, що економічні проблеми заважають Путіну збудувати "непереможну" армію. Кремль збирався цього року замінити 30% бронетехніки, зокрема закупити 50 нових військових кораблів і танки Т-14 Армата, які в Росії називають "найкращими в світі". Однак експерти аналітичної організації CAST вважають, що Москва не може собі це дозволити.
Нещодавно Міноборони Росії показало нові танки і ракетні комплекси. Зображена бронетехніка побудована на базі платформ "Армата", "Курганец", "Бумеранг", самохідної артилерійської установки "Коаліція-СВ" і самохідного протитанкового ракетного комплексу "Корнет-Д1". Нові зразки озброєння візьмуть участь в параді на День перемоги у вихідні.