Кожен восьмий українець йде в армію добровільно - Міноборони

Поділитися
Кожен восьмий українець йде в армію добровільно - Міноборони Кожен з восьми призовників - доброволець © Обозреватель
На сьогоднішній день статус учасника бойових дій отримали понад 21 тисячі військовослужбовців.

У рамках четвертої хвилі мобілізації в Збройні сили України кожна восьма людина є добровольцем, заявила речник Міністерства оборони України Вікторія Кушнір.

"Згідно з проведеними дослідженнями, соціальний портрет мобілізованого військовослужбовця виглядає таким чином: середній вік – 36 років, рівень освіти досить високий, більше половини мають середню спеціальну або вищу освіту. Майже 90% раніше вже проходили військову службу і вже мають відповідні спеціальності, кожен восьмий є добровольцем і майже 90%, які отримали повістку, свідомо прибутку у військкомат", - Кушнір повідомила у вівторок на брифінгу.

За словами спікера Міністерства оборони, на сьогоднішній день 21,5 тисячі військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, отримали статус учасника бойових дій.

За даними Міністерства оборони, станом на 27 квітня на рахунки Міністерства надійшло 156,8 млн гривень благодійних коштів, з них 3,5 млн. були переведені в 2015 році. 143 мільйона від цієї суми направлені на матеріально-технічне забезпечення ЗСУ. Кошти, що залишилися, підуть на забезпечення медичного обслуговування військовослужбовців.

В Україні четверта хвиля мобілізації почалася 20 січня та завершилася 19 квітня. Другий етап імовірно також розпочнеться у квітні і триватиме 60 днів.

20 квітня глава генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що на тлі закінчення четвертої хвилі мобілізації в Україні почали готуватися до п'ятої.

23 квітня Президент України Петро Порошенко підписав зміни в закон "Про військовий обов'язок і військову службу", згідно з яким студентів, аспірантів і докторантів звільнили від мобілізації.

Журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов у статті для ZN.UA "Війна не за статутом" пише, що збільшення чисельності армії не мало сенсу, а відсутність програми розвитку збройних сил призводить до хаотичних наслідків, в результаті яких в Україні фактично діє армія-микроцефал, що має колосальний некомплект і недостатню чисельність бойових бронетанкових, піхотних і артилерійських підрозділів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі