Існує одностайна думка серед держав-членів ЄС у сфері зовнішньої політики, те, що президент Росії Володимир Путін практично по всій Європі розглядається як небажаний гість, пише видання Die Presse.
"Але не в Угорщині", - йдеться в статті. Прем'єр-міністр Віктор Орбан з теплотою прийняв Путіна напередодні ввечері в Будапешті.
Новинний портал VS.hu з посиланням на джерела в оточенні Орбана повідомив, що Путін поставив угорського прем'єра перед фактом: або чиновник приймає російського лідера з візитом, або Росія перестане забезпечувати дешевим газом Угорщину. Тим більше, що у Путіна дійсно є козир на руках: у цьому році закінчується термін дії укладеного в 1995 році договору про постачання російського природного газу в Угорщину.
Угорщина повністю залежить від російського природного газу. Майже 100 % імпорту сирої нафти і близько 85 % імпорту природного газу поставляється в країну з РФ.
Судячи за повідомленнями британських ЗМІ, за візитом в Будапешт Путіна стоїть бажання продемонструвати Європі, що серед 28 країн ЄС є одна, де він був прийнятий з "розкритими обіймами". Путін переслідує мету створити в Євросоюзі "міні-коаліцію", щоб підірвати політику санкцій щодо Росії в ЄС.
"Перемога" Путіна вельми сумнівна через позицію угорського уряду, пише видання. Оскільки, поки ЄС і Німеччина будуть підтримувати санкції проти Росії, їх буде підтримувати і Угорщина. І це відбувається незважаючи на те, що економіка та сільське господарство страждають від запроваджених заходів проти РФ.
Угорщина - це друга країна ЄС, яка за час бойових дій в Донбасі приймає у себе президента РФ Володимира Путіна. Першою країною, куди здійснив візит Путін у червні 2014 року, була Австрія.
Видання Rzrczpospolita пише, що візит президента Володимира Путіна в Угорщину був демонстративним і мав на меті показати Брюсселю, що Росія не ізольована політично в Європі.
Повідомлялося, що Росія і Угорщина домовилися про принципи, на яких буде діяти в 2015 році контракт на поставку газу. Зокрема, Росія відмовиться від принципу "бери або плати" і розширить можливості для використання підземних сховищ Угорщини.