Голова адміністрації президента, який раніше був міністром оборони і навіть прем'єр-міністром, не єдиний хто втратив посаду. В липні крісла втратили кілька губернаторів і голів центральних державних адміністрацій в регіонах, які межують з Україною і країнами НАТО. Їх усунули під розлючені звинувачення в корупції їхнього старого друга Путіна, а потім всіх звільнених чиновників замінили молодими людьми з оточення президента чи його особистої охорони.
"Іншими словами, Володимир Путін на шляху до того, щоб стати абсолютним правителем, як його друг Раджеп Таїп Ердоган", - пише Die Welt, нагадуючи, що турецького і російського президента об'єднує ворожість до Берліна.
Тим часом, вибори в Росії, проведення яких заплановане на вересень, втрачають значення.
"Хто знає, як довго вибори взагалі будуть існувати при цьому "бездоганному демократі, як Путіна колись назвав канцлер Герхард Шрьодер. Деякі коментатори вже проводять паралелі з Йосипом Сталіним, який в 1938 році замінив стару гвардію більшовиків молодими вірними технократами", - йдеться в статті.
Видання зауважує, що впродовж останніх тижнів російський президент самовільно загострює ситуацію в світі. Його збройні сили готові вторгнутися в Україну в той час, як він заморозив процес виконання Мінських угод. І в цей час він звинувачує Україну нібито у відправці "диверсантів" в окупований російськими військами Крим.
А його МЗС в день звільнення Іванова заявив, що Україні і Грузії потрібно пам'ятати, що "тепер навіть політичні рішення можуть мати необоротні наслідки". Ці слова прозвучали в якості "пояснення" з нагоди річниці війни з Грузією вісім років тому. Хоча тоді, у 2008-му, російське вторгнення відбулося під приводом "захисту" Південної Осетії і Абхазії від військового вирішення конфліктів з грузинською владою.
Однак, якщо Путін хоче "зробити Росію знову великою" до 100-ї річниці Жовтневого перевороту, яку Москва буде відзначати через рік, тоді часу в нього лишилося мало. Створене вікно можливостей дій в Донбасі може бути відкритим лише до виборів США, які відбудуться на початку листопада.
Американський "друг" російського президента Дональд Трамп втрачає популярність і може програти. Якщо ж стане очевидним, що Гіларі Клінтон переможе, тоді Кремль може вдати "миротворця" і вторгнутися в Україну. За таким сценарієм, російські війська спробують пробити коридор до Криму, візьмуть "під свій захист" проросійських бойовиків в Донецьку і Луганську і зупиняться. Чи прийме Захід такий маневр? Принаймні, під час війни в Грузії він змирився з цим і відступив.
Раніше видання The Times писало, що поки Путін нагнітає кризу навколо Криму, в Кремлі йде боротьба за владу. Звільнення Путіним Сергія Іванова може бути одним з наступних звільнень. Так, видання не виключає, що скоро може настати звільнення "дискредитованого" прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, якого замінить Олексій Кудрін. Тим часом, соцопитування виявило зниження рівня симпатій росіян до Путіна. Самими популярними відповідями "Симпатія" (29%), "Не можу сказати про нього нічого поганого" (31%) і "Нейтральне, байдуже ставлення" (17%), повідомляє РБК.