Погрози Путіна є частиною серії кроків, які стривожили Захід. Його ентузіазм у зближенні з Туреччиною, після невдалого перевороту, виглядає як опортуністичні спроби запропонувати президенту Ердогану альтернативу НАТО, зазначається в статті.
Видання зазначає, що, хоча в Росії є схильність до агресивних дій, поки увага світу фокусується на чомусь іншому, у нової війни з Україною мало предметного змісту, оскільки Кремль все ще відчайдушно намагається уникнути нових санкцій і поки він не позбавився від старих. "Те, що здається більш ймовірним: Путіну потрібен зовнішній криза, тому що він знаходиться під тиском "вдома". Він чекає парламентські вибори наступного місяця, і, хоча в опозиції на перемогу мало, незадоволення всередині країни зростає", - йдеться в статті.
Росіяни стоїчно миряться з різким падінням рівня життя, падінням курсу рубля і пов'язані з цим обмеженнями на поїздки за кордон, їм дуже не подобається високий рівень корупції, необмежена влада осіб з оточення Путіна і їм соромно за допінгового скандалу.
У минулому місяці Путін звільнив чотирьох губернаторів, історія їх корумпованості виглядала вельми правдоподібно. Нова напруженість у відносинах з Україною також може бути представлена як твердість перед обличчям зовнішніх провокацій, а також дозволить Путіну скасувати заплановані мирні переговори і необхідність йти на поступки. В останній раз він використовував іноземну кризу, щоб заручитися підтримкою у себе вдома, коли відбулася окупація Росією Криму, тоді рейтинг Путіна злетів вище 80%.
"Там у Кремлі також може йти боротьба за владу", - йдеться в статті. Звільнення Путіним Сергія Іванова може бути початком. Так, видання не виключає, що скоро може настати звільнення "дискредитованого" прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, якого замінить Олексій Кудрін.
Раніше віце-президент США Джозеф Байден заявив про те, що США повністю покладають на Росію провину за провокації в Криму. За його словами, США уважно відстежують всі події навколо Криму і розуміють наміри Росії використовувати сформовану ситуацію у якості виправдання за явне невиконання нею Мінських домовленостей. У теж час Канада не знайшла підтверджень звинуваченнями РФ проти України.
Нагадаємо, 10 серпня ФСБ РФ звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України в напрямку на територію окупованої Криму диверсантів і "масованих обстрілів", в результаті яких загинув один російський військовий.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що в Криму з російської сторони вбиті двоє військовослужбовців. "Ми, безумовно, повз таких речей робити не будемо", - сказав він.
Президент України Петро Порошенко, у свою чергу, доручив привести у підвищену боєготовністьсилові структури поблизу адміністративного кордону Херсонської області та окупованій Автономної Республіки Крим.