Путін зазнав абсолютного провалу, проти нього виступили навіть країни, залежні від російських енергоносіїв — Forbes

Поділитися
Путін зазнав абсолютного провалу, проти нього виступили навіть країни, залежні від російських енергоносіїв — Forbes © Офіційний сайт Кремля
На думку міжнародних експертів, в Україні кремлівський диктатор проігнорував основи війни і припустився фундаментальних помилок.

Загарбницька війна, розв’язана Владіміром Путіним в Україні, може обійтися йому занадто дорого. Так звана «спецоперація» стала абсолютним стратегічним провалом і позбавила Кремль «м’якої сили», з допомогою якої він міг впливати на ЄС та НАТО. Прорахунки керівництва РФ налаштували проти агресора навіть ті країни, які мають залежність від російських енергоносіїв. Таку думку висловив експерт оборони переднього краю Центру Скоукрофта Арун Айєр в розмові з журналістами Forbes.

На його думку, Путін не розраховував на ту єдність Заходу, яку ми бачимо зараз. Він припустився фундаментальних помилок, не взявши до уваги уроки недавніх конфліктів США в Афганістані, Іраку та інших країнах. Насамперед, йдеться про поганий аналіз розвідданих, ставку на грубу силу, недооцінку рішучості та здатності суперника до опору.

«Гібридна війна – не ніж, а скальпель. Її потрібно вести з хірургічною точністю, а це вимагає довіри до розвідданих, навіть якщо розвідка повідомляє погані новини. Російська авторитарна модель управління до цього погано пристосована. Те саме призвело до втрати контролю над інформаційним фронтом: Україна легко парирує російські «Z-кампанії» та «антинацистський» наратив на міжнародній арені», — сказав Айєр.

На думку експерта, Сполучені Штати та їх союзники повинні ретельно вивчити всі помилки Росії та використовувати їх у протистоянні гібридним війнам в майбутньому. 

Раніше інший військовий експерт попередив, що незважаючи на певні успіхи ЗСУ на полі бою, найважчий етап війни чекає Україну попереду.  

Міжнародна ізоляція Росії та введені проти неї та тамтешніх політиків санкції створили російській владі серйозні проблеми. Але як вони вплинули на Путіна? Чи стійкий він сьогодні? Чи стався усередині російського істеблішменту розкол? Чи, навпаки, спостерігається його консолідація? Про те, які нині розклади у Кремлі, читайте у статті Володимира Кравченка «Три вежі Кремля: що відбувається в оточенні Путіна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі