Президент Росії Владімір Путін вирішив, що коли США з'явиться гіперзвукова зброя, Вашингтон “поставить її Україні”. Хоча Путін і каже, що США немає такої зброї, у жовтні американські військові провели успішні випробування такого виду озброєнь.
"Те, що Сполучені Штати роблять зараз на території України, не за тисячі кілометрів від нашого кордону, це на порозі нашого дому. І вони мають зрозуміти, що нам просто нікуди далі відступати. У США поки немає гіперзвукової зброї, але ми знаємо, коли вона з'явиться. Це ж не приховати. Та й поставлять його в Україну. Це не означає, що завтра його застосовуватимуть, бо у нас “Циркон” вже є, а в них поки що немає. Але під цим прикриттям озброїть і штовхатимуть на Росію екстремістів із сусідньої держави. У тому числі й на окремі регіони Росії, скажімо, Крим. За вигідних, як вони вважають, для себе обставин. Вони що гадають: ми не бачимо цих загроз? Чи думають, що ми безвільно дивитимемося? Нам просто нема куди рухатися далі”, - сказав він на колегії міноборони РФ.
Перед цим у МЗС РФ виступили проти участі України у переговорах із США та НАТО щодо гарантій безпеки. Москва "не бачить" необхідності участі України в переговорах, які прямо стосуються України. Москва знову загрожує ескалацією, якщо НАТО відправить військових до України.
Гіперзвукові плануючі апарати запускаються з ракети в верхніх шарах атмосфери, а потім досягають цілі зі швидкістю, що більш ніж в п'ять разів перевищує швидкість звуку, або близько 3 853 миль (6200 кілометрів) на годину.
В рамках окремої серії випробувань, проведених в середу 20 жовтня, ВМС і армія США протестували прототипи компонентів гіперзвукової зброї. Це випробування успішно «продемонструвало передові гіперзвукові технології, можливості й прототипи систем в реальних умовах експлуатації», — йдеться в заяві Пентагону.
Гіперзвукові випробування Пентагону були проведені через кілька днів після того, як США висловили стурбованість щодо звіту Financial Times, в якому йшлося, що Китай випробував гіперзвукову ракету, здатну нести ядерну зброю, в серпні.
Китай спростував це повідомлення, заявивши, що це звичайна перевірка космічного корабля.
Сполучені Штати і їх глобальні суперники прискорили темпи створення гіперзвукової зброї — зброї наступного покоління, яка позбавляє ворогів часу на реакцію і традиційних механізмів ураження.
Такі компанії, як Lockheed Martin і Raytheon Technologies, працюють над розробкою можливостей гіперзвукової зброї для Сполучених Штатів.
Виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну. Детальніше читайте у статті Тетяни Силиної "Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".