Путін "розважає" росіян війнами, але їхні апетити до тріумфів зменшуються – The Guardian

Поділитися
Путін Війни дорого обійдуться Путіну і Росії. Ілюстрація © Сайт президента России
Щоб відволікати росіян від власних проблем, потрібно постійно показувати нові військові перемоги, а в реальному світі це важко зробити.

Якщо гра 3 в Сирії полягає в тому, щоб постійно заставати Захід зненацька і вибивати його з рівноваги, тоді йому це вдається. Однак довго відволікати увагу росіян від внутрішніх проблем війнами навряд чи йому під силу.

Про це на сторінках The Guardian пише Джуліан Борджер, який зауважує, що бомбардування і ракетні удари з корабля в Каспійському морі поставили Захід в незручне становище. Можливо, дивувати НАТО у військовому плані і було головною ціллю Кремля. Несподіванки поставили Путіна в центр світової політичної сцени, а весь світ змушений за ним спостерігати і якось реагувати на його дії.

Крім того, це справило наркотичну дію на громадську думку всередині Росії. Росіяни із захватом дивляться відео, як ракети, запущені з кораблів за сотні миль від їхнього дому б'ють гіпотетичних терористів. Останнє соціологічне дослідження свідчить, що 72% росіян підтримують військову авантюру Кремля в Сирії.

Однак, розв'язання війн на радість "домашньому споживачеві" справа нелегка і нестабільна. Вона вимагає постійного героїзму і репортажів про нові і нові тріумфи, чого тяжко добитися в реальному світі. Маючи у підпорядкуванні лояльних бойовиків до свого проекту "Новоросія" на Сході України, Путін все ж зупинив наступ проти українських військ через занадто велику кількість жертв серед солдатів армії Росії, яких нібито в Донбасі і "немає". При цьому українська авантюра не роздробила, а навпаки, згуртувала НАТО, який почав зміцнювати свої позиції.

Вторгнення в Сирію може також принести тяжкі наслідки, через які США вирішили триматися від конфлікту дещо осторонь. Сунітські повстанські групи згуртувалися проти Росії, яка стала на боці їхніх ворогів. При цьому, російська військова активність в Сирії підштовхує джихадистів по всьому світу дивитися вороже в бік Москви.

Захищаючи Башара Асада, Росія сама занурюється все глибше у війну, яку вона собі не може дозволити з огляду на скорочення економіки на 4% цього року. Але Захід не може просто стояти осторонь і дивитися, як Росія сама собі шкодить, оскільки для нього втручання Москви теж несе ризики. Після ударів по опозиційних силах в Ідлібі і Алеппо наплив біженців посилиться, а перспектива перемир'я і дипломатичного діалогу тепер зруйнована. Крім того, зростає ризик, що російські літаки зіштовхнуться з американськими, турецькими чи іншими "натівськими", що призведе до більш широкого конфлікту. При цьому існує і загроза початку "війни чужими руками".

"Майстерність Путіна робити неприємні сюрпризи посадила його за штурвал, але не схоже, що він знає куди прямує", - йдеться в статті.

В цей же час, видання Wall Street Journal писало, що Путін намагається використати в Сирії досвід, здобутий в Україні. Москва не буде захоплювати всю Сирію для Асада, а лише врятує його від опозиції так, як проросійських терористів в Донбасі від армії України.

Раніше видання Washington Post писало, що Путін анексував Крим через рішення Обами не карати Асада за використання хімічної зброї проти власного народу. Чим більше доказів американської слабкості, тим більше в майбутньому Путін буде випробовувати готовність США захищати союзників по НАТО в Балтії.

В цей же час, видання The Economist писало, що Путін втягнув Росію в конфлікт, з якого їй буде тяжко вийти. Асад потрібен російській стороні в статусі президента до тих пір, доки вона домовиться про якесь рішення щодо майбутнього Сирії в цілому. Також Росії важливо утримати військову базу в Тартусі, щоб зберегти вихід до Близького Сходу, країни якого є важливими покупцями російської зброї.

Видання Time писало, що кремлівській пропаганді складно виправдати вторгнення Росії в Сирію. У випадку вторгнення в Україну Москва легко вигадала "захист споконвічних земель" і російськомовних людей. А от в Сирії немає ані першого, ані другого.

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія надає підтримку Башару Асаду,чинному президентові країни, в той час як більшість членів НАТО і Європейського Союзу звинувачуютьрежим Асада в військових злочинах і вимагають його відставки. Паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з бойовиками "Ісламської держави".

30 вересня 2015 годапрезидент Сирії Башар Асад попросив у Росії допомога військово-повітряних сил. У той же день Росія завдала авіаудару в Сирії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі