6 грудня президент держави-агресора Росії Владімір Путін прибув з візитом до Об'єднаних Арабських Еміратів та зустрівся з президентом шейхом Мухаммедом бін Заїдом Аль Нагаяном в Абу-Дабі. Це початок закордонного візиту, який має зміцнити партнерство Росії на Близькому Сході, чому заважають США та Європа.
Путін подякував еміратському лідеру за прийом і заявив, що вони обговорять як конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС, так і війну в Україні. «Я буду радий продовжити нашу спільну роботу зі зміцнення двостороннього співробітництва в різних сферах», відповів лідер ОАЕ, повідомляє Bloomberg.
Літак Путіна під час польоту до ОАЕ супроводжували чотири винищувачі Су-35. Росія отримала спеціальний дозвіл на політ від країн, повітряний простір яких вони перетинали, заявив прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков. Літаки ВПС ОАЕ супроводжували літак з Путіним, коли він увійшов у повітряний простір ОАЕ.
Візит Путіна до багатого на нафту регіону – його перший візит після вторгнення в Україну в лютому 2022 року – показує, що йому все ще раді в кількох частинах світу, навіть попри те, що США і Європа прагнуть покарати Кремль санкціями. Путін також полетить до столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяда на переговори зі спадкоємним принцом Мухаммедом бін Салманом.
Очікується, що окрім нафти (скорочення видобутку для підтримки рівня світових цін), на порядку денному лідерів будуть інвестиції та торгівля. Російський фонд прямих інвестицій сподівається залучити 1 трильйон рублів (10,8 мільярда доларів) інвестицій із Саудівської Аравії протягом наступних двох років, заявив журналістам глава фонду Кіріл Дмітрієв, який входить до складу делегації Путіна в Абу-Дабі.
Путін обмежив свої поїздки переважно близькими союзниками, відколи віддав наказ ввести війська в Україну, що спричинило низку міжнародних санкцій, в тому числі щодо експорту нафти. У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за підозрою у скоєнні військових злочинів, що ще більше ускладнило виїзд за межі його країни. Ані Саудівська Аравія, ані ОАЕ не приєдналися до МКС.
Нагадаємо, мінфін США називає ОАЕ одним з центрів експорту, реекспорту та переправлення до Росії технологій та обладнання іноземного виробництва. Пізніше керівництво Європейського Союзу повідомило країни-члени, що ОАЕ погодилися обмежити експорт до Росії чутливих товарів, які використовуються у військових цілях в Україні.