«Бути росіянином в ОАЕ стало набагато складніше» – Bloomberg

Поділитися
«Бути росіянином в ОАЕ стало набагато складніше» – Bloomberg © unsplash/david__r
Емірати все ще залишаються дуже корисним центром для багатих еліт з оточення Путіна

Російські компанії, що базуються в Об'єднаних Арабських Еміратах, потрапляють під все більш посилений контроль з боку місцевих банків, оскільки країна зіштовхується з посиленням тиску з боку США у боротьбі з ухиленням від санкцій.

У перший рік після того, як президент Владімір Путін віддав наказ про введення військ в Україну, в ОАЕ хлинув потік російських грошей, а фірми знайшли банківську систему, в якій було легко і швидко орієнтуватися. Цей процес поступово ускладнюється, а відмови стають все більш поширеними, оскільки ОАЕ демонструють менший апетит до ризиків, пов'язаних з порушенням санкцій, повідомляє Bloomberg, опитавши більше ніж півдюжини власників бізнесів і консультантів.

Грошові перекази – повернення коштів до Росії чи переказ готівки в треті країни – також стали об'єктом більшого нагляду і тепер займають більше часу, кажуть співрозмовники агентства. За їхніми словами, деякі банки вимагають більше документації, а іноді блокують кошти, вимагаючи обґрунтування переказу або ставлячи під сумнів походження грошей.

Одразу після вторгнення Росії в Україну влада ОАЕ дотримувалася політики, що сприяла припливу коштів від заможних людей. В останні місяці чиновники намагалися закрити прогалини у дотриманні санкцій, оскільки ОАЕ прагнуть бути виключеними зі списку юрисдикцій, що підлягають посиленому нагляду з боку Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (Financial Action Task Force, FATF).

«З точки зору дотримання фінансових норм, бути росіянином в ОАЕ стало набагато складніше, і ситуація стає дедалі жорсткішою. Деякі банки, які раніше приймали платежі з Росії, зараз припинили такі операції», – сказала Дар'я Нєвская, юрист з Дубая, яка консультує клієнтів з питань транскордонних угод і банківських рахунків. 

Відповідаючи на запитання Bloomberg, представник ОАЕ заявив, що країна надзвичайно серйозно ставиться до своєї ролі у захисті цілісності світової фінансової системи. «Збільшені ресурси і досвід, які ми ввели в дію, підкріплюють постійну прихильність ОАЕ до боротьби з економічною злочинністю і руйнування незаконних мереж, як вдома, так і за кордоном», – заявив чиновник.

В рамках розслідування FATF банки ОАЕ вимагають більше інформації від поточних і потенційних клієнтів, включаючи конкретні перевірки, пов'язані з санкційними списками, заявив агентству Bloomberg державний міністр зовнішньої торгівлі країни Тані бін Ахмед Аль Зейуді.

За словами Міхаіла Маліновского, партнера юридичної фірми Lecap, зміна політики ОАЕ особливо сильно вдарила по малому бізнесу – кредитори стали зважати на співвідношення ризиків і винагороди. Деякі великі компанії зараз вивчають альтернативи.

Боротьба ОАЕ з незаконною діяльністю на ринку злитків і заходи США проти найбільших російських золотошукачів призвели до того, що з квітня торгівля була перенесена з Дубаю до Гонконгу. Більш суворий нагляд за банківськими переказами і обов'язкова державна база даних для моніторингу готівкових платежів збільшили перешкоди для російських експортерів в ОАЕ, кажуть люди, знайомі з цим питанням.

Ще одна з найбільших російських гірничодобувних компаній, акціонери якої потрапили під санкції, вже кілька місяців намагається відкрити банківський рахунок, розповіли двоє людей, знайомих з ситуацією.

Безумовно, ОАЕ все ще залишаються улюбленим центром для багатьох найбільших російських компаній, що не підпадають під санкції. United Co. Rusal International переносить свою глобальну штаб-квартиру з торгівлі алюмінієм зі Швейцарії до Дубаю, а EuroChem Group AG, один з найбільших виробників добрив в країні, вже більше року здійснює свої торгові операції через Дубай. Група добрив «Уралхим-Уралкалий» має свій міжнародний торговий підрозділ, що базується в дубайській зоні вільної торгівлі DMCC з 2021 року.

Більш пильний контроль з боку влади ОАЕ підштовхує деякі середні компанії до переїзду в сусідні країни Перської затоки, такі як Оман або Бахрейн, які не перебувають під пильною увагою американського уряду, кажуть люди, що працюють в ОАЕ.

«ОАЕ все ще залишаються дуже корисним центром для Росії, особливо для багатих еліт з оточення Путіна. На даний момент Росія, ймовірно, потребує ОАЕ більше, ніж навпаки, але все ще існує потреба в російській співпраці щодо Ірану, Сирії, Лівії та інших регіональних гарячих точок», – вважає Штеффен Хертог, доцент Лондонської школи економіки та політичних наук.

Нагадаємо, 2 листопада мінфін США запровадив санкції проти сотень фізичних та юридичних осіб у Росії, Китаї, Туреччині та ОАЕ, які причетні до виробництва російської зброї, що використовується проти України. У мінфіні заявили, що Китай, Туреччина та ОАЕ, які стали центрами експорту, реекспорту та переправлення до Росії технологій та обладнання іноземного виробництва. 

Раніше повідомлялося, що найбільший російський гірничодобувний холдинг «Норникель» підсанкційного олігарха Владіміра Потаніна відкрив офіс в Дубаї для провадження торгівлі. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі