Про це повідомляє Gazeta Wyborcza з посиланням на результати дослідження, яке провів американський Інституту Ґелуппа, намагаючись з'ясувати, як у світі ставляться до агресивної поведінки Росії. Дослідження виявило, що населення майже половини республік колишнього СРСР позитивно оцінює політику Путіна. Найвищу підтримку російський президент здобув у Таджикистані. Тут ним захоплюються 93% опитаних. Крім того, Путін популярний в Киргизстані, де 79% респондентів висловилися позитивно про нього. Найнижчий відсоток популярної в Україні – лише 6%.
"Прийнято вважати, що позитивне ставлення до вчинків Кремля в сусідніх країнах пов'язане з російськими медіа. Але це лише половина правди. Мешканці пострадянських країн дійсно вважають, що Путін вчиняє з Україною більш "справедливо", ніж Захід. А ще для них дуже важливий той факт, що Росія протиставляє себе США", - сказав російський політолог з Московського державного інституту міжнародних відносин Кирило Коктуш.
Білоруський соціолог Сергій Нікалюк з незалежної організації NISEPI пояснює висновки дослідження Інституту Ґеллупа існуванням "радянської людини". На його думку, цей тип ментальності не зник разом з СРСР. Люди, які притримуються радянського мислення симпатизують потужній авторитарній владі, як це було в часи комуністичної імперії. І саме тому їм і подобається Путін.
В цей же час, дослідження Pew Research Center виявило, що Росію і Путіна найбільше люблять в Гані та В'єтнамі. Але більшість мешканців Європи, Північної Америки і навіть Близького Сходу не люблять ані російського президента, ані його країну. На основі цього оглядач Bloomberg Леонід Бершидський зробив висновок, що російська пропаганда за кордоном зазнала поразки. Оскільки націлена вона була саме на мешканців Заходу. В цей же час, усі зусилля Заходу протидіяти російській пропаганді теж зазнали фіаско. На думку Бершидського, західні такі ж безсилі в Росії, як російські на Заході. І навіть якщо Вашингтон і Брюссель створять нову альтернативну пресу, яка руйнуватиме міфи Кремля, росіяни не повірять їй. Оскільки на сьогодні вони вороже налаштовані до всього західного.
Старший співробітник Legatum Institute Петро Померанцев писав на сторінках Financial Times, що Путіна можна перемогти новинами і серіалами. Експерти Endowment for Democracy радять створити інформаційні агенції чи телеканали новин, які будуть звертати увагу на теми, яких Москва уникає.
Варто готувати інформаційні матеріали про ситуацію в російській медицині, в школах, судах тощо. Також експерти радять демонструвати росіянам документальні фільми на соціальну тематику: драматичні фільми про школи і шпиталі, реаліті-шоу про етнічну напругу в країні.