І вони завжди його розчаровують. Хоча ніхто не зробив це так видовищно, як президент США Дональд Трамп.
Про це на сторінках Time пише журналіст Саймон Шустер, який нагадує, що минулого тижня Конгрес відправив на підписання Трампу законопроект про запровадження нових санкцій проти Москви за втручання у американські вибори. І це менш ніж через місяць після того, як президенти США і Росії зустрілися в Німеччині під час саміту G20.
"Багатьом у Москві цей документ довів, що Трамп - безпорадний лідер, нездатний виконати свої гучні обіцянки "подружитися з Росією". Адже оскільки Трамп не може впоратися зі своїми депутатами, значить він слабкий", - прокоментував російський політолог Олексій Макаркін.
Шустер зауважує, що Макаркін, так само як і Путін, не врахував одну обставину. Члени Конгресу США включно з республіканцями - не "свої депутати" для Трампа. Вони - рівноцінна йому гілка влади, так само як і судова влада, яка неодноразово блокувала імміграційні ініціативи президента.
"Це нерозуміння меж виконавчої влади бере свій початок з ранніх років президенства Путіна, впродовж яких він взяв під контроль російську пресу і чомусь вирішив, що його західні колеги можуть зробити те ж саме у своїх країнах", - йдеться в статті.
У російській пропаганді нездатність Трампа придушити американські ЗМІ подається як ознака того, що США насправді керує "могутня політична кліка", яка цього разу виступає проти президента.
Автор зауважує, що Кремль, вочевидь, все ще сподівається, що Трамп зламає американську систему і повернеться до союзу з Москвою. У свою чергу, Захід дуже довго чекав, що у Росія змінить свою поведінку і ситуація зміниться на краще. Але, схоже, цих змін не варто чекати скоро.
Раніше лояльне до Демократичної партії видання Washington Post писало, що Кремль більше не робить ставку на Трампа і думає, як відповісти на санкції. Російське рішення видворити сотні американських дипломатів і працівників американського посольства - це лише перший залп у відповідь на санкції США. Подальша реакція, швидше за все, буде непередбачуваною і наповненою емоціями, пов'язаними з розчаруванням російського лідера, який, вірогідно, думав, що президенство Трампа може все змінити, а потім бачив, як ці його надії потонули в скандалах і звинуваченнях.