Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post. Не залежно від того, чи Кремль вірить у власні заперечення втручання у американські вибори в 2016 році, незаперечною правдою лишається те, що Росія тепер найбільший геополітичний ворог США. Розуміючи, що президент Дональд Трамп тепер "зв'язаний по рукам і ногам", Москва зважує варіанти, як відплатити за нові санкції.
Зрозумівши, що чекати їх скасування від Трампа не варто, Росія знову постала перед жорсткою реальністю, зайнявши роль політичного антигероя.
"Добре. Якщо ви думаєте, що ми погані, ми будемо поганими. І побачимо, сподобається вам це чи ні", - сказав російський телевізійний коментатор Костянтин Еггерт, описуючи думки Кремля.
Російське рішення видворити сотні американських дипломатів і працівників американського посольства - це лише перший залп у відповідь на санкції США. Подальша реакція, швидше за все, буде непередбачуваною і наповненою емоціями, пов'язаними з розчаруванням російського лідера, який, вірогідно, думав, що президенство Трампа може все змінити, а потім бачив, як ці його надії потонули в скандалах і звинуваченнях.
Російський естеблішмент і раніше злився на Захід, але рідко коли його так сильно переповнювало презирство.
"Нікого не налякали перші санкції, це було навіть весело", - сказав ветеран прес-пула Володимира Путіна і співавтор книги з інтерв'ю російського президента Андрій Колесніков.
"Тепер російські чиновники відчувають, що все дуже серйозно. Вони дивляться на Володимира Путіна, чекаючи, що він зробить", - додав він.
Поширена думку про Путіна говорить, що він вправний тактик, але поганий стратег. Він взяв гору в конфліктах проти сусідів України і Грузії, але таким чином оточив себе ворогами. Зважаючи на політичну неспроможність Трампа, російське втручання у вибори в 2016 році теж тепер здається "пірровою перемогою".
"Не думаю, що він знає, як все закінчиться. Правила зараз вигадуються на ходу", - сказав Колесніков.
Прогноз на осінь очевидний: почнеться економічна війна.
"Якщо законопроект про санкції буде затверджений, а дуже вірогідно, що так і станеться, тоді ми невідворотно увійдемо в стадію, яку ми називаємо Холодною війною. А Холодна війна включає багато варіантів відповіді", - сказав експерт з закордонних справ Московського державного університету Андрій Сідоров.
Видання пише, що у Москві обговорюють кілька варіантів відповіді на нові санції США. Серед них скорочення експорту титану чи збагаченого урану в Америку, що може нашкодити американським авіабудівельним компаніям чи енергетичній сфері, а також блокування всіх ініціатив США в ООН щодо КНДР і Сирії, захоплення корпоративної власності чи видворення американських компаній, таких як Google чи Microsoft.
Москва знає, що у неї немає переваги у торговельній війні. Вона намагається використати свій ринок як зброю, коли запроваджує заборону на європейські продукти чи цинічно забороняє американцям всиновлювати російських дітей.
"Звісно, Росії дуже важко завдати шкоди американським інтересам, якщо вона не готова піти на кроки, які нашкодять їй теж", - сказав голова Ради з закордонної і оборонної політики Федір Лук'янов.
Яструби в Москві закликають порушувати домовленості і правила. Колишній російський дипломат Микола Платошкін вказує, що в американському законопроекті про санкції вказано, що обмеження не повинні стосуватися проектів NASA. Але в Москві тепер вважають, що це хороша нагода відповісти Вашингтону, "змусивши американських астронавтів на конях добиратися до МКС".
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вже ознайомився з остаточним варіантом законопроекту про введення більш посилених санкцій проти Росії, і збирається підписати його. Законопроект уже підтримали обидві палати американського парламенту.